TOPlist

Google: 3,7 milionu aktivovaných Androidů během Vánoc

Andy Rubin nedávno prostřednictvím svého Twitter účtu informoval, že Google každý den aktivuje přes 700 000 nových zařízení s operačním systémem Android. To je samo o sobě obrovské číslo, přes Vánoce se ale Googlu podařilo pokořit další rekord. Během 24. a 25. prosince servery Googlu zaznamenaly celkem 3,7 milionu nových aktivací. Celkový počet všech aktivovaných zařízení s Androidem by se měl aktuálně pohybovat okolo 250 milionů.

Pro srovnání, Apple v říjnu loňského roku ohlásil, že na celém světě prodal přes 250 milionů zařízení se systémem iOS (iPhone, iPad, iPod). Pokud se zaměříme pouze na iPhony, tak poslední oficiální výsledek, který Apple poskytl, je 190 000 aktivací/den. Tato hodnota ale pochází ještě z doby, kdy se neprodával iPhone 4S. Toho se mimochodem během prvních tří dnů od uvedení na trh prodalo přes 1,3 milionu kusů. Na novější čísla ohledně aktivací iOS zařízení si budeme ještě nějaký čas muset počkat, server TechCrunch však odhaduje, že denní hranice se pohybuje okolo 700 000 aktivací.

-

Microsoft se zatím s žádnými čísly aktivovaných Windows Phone telefonů nepochlubil, ale je jasné, že Android a iOS nyní mají obrovský náskok a odhadujeme, že počty aktivací se v případě redmondského giganta pohybují v řádek desítek tisíc/den.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku