K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Gmail z Androidu 4.2 nabízí funkci pinch-to-zoom (ke stažení)

Gmail z Androidu 4.2 nabízí funkci pinch-to-zoom (ke stažení)

Mnoho androidích uživatelů se dovolávalo po funkci pinch-to-zoom v e-mailovém klientu od Google. Pokud jste jedním z nich, verze 4.2 by pro vás mohla být spásou. Mimo přibližovaní přináší možnost archivovaní nebo smazání zprávy jednoduchým gestem, které známe například z notifikační lišty. Další úpravy čítají přesunutí příloh pod text zprávy, vlastní prohlížeč obrázků, nahlášení e-mailu jako phishing  a další drobnosti. Není jisté, jedná-li se o verzi z Nexusu od LG, to vám však nebrání stáhnout si APK a všechny novinky si vyzkoušet na vlastní kůži.

APK společně s návodem instalace uvolnili redaktoři serveru AndroidPolice. Pro rozběhání je třeba Android ve verzi 4.0.x nebo novější, a bez rootu se neobejdete. V případě poškození zařízení server SmartMania nenese žádnou zodpovědnost a vše provádíte na vlastní riziko.

   

Jak na to?

Nejprve proveďte zálohu a poté ze /system/data smažte GMail.apk a podobně smažte updaty z /data/app, které najdete pod názvem „com.google.android.gm-[číslo].apk“. Pro získání zálohy souborů je místo smazání můžete přesunout nebo jim přejmenovat koncovku. Poté zařízení restartujte a příkazem adb install AndroidPolice_Gmail2.apk proveďtě skrze ADB instalaci. Alternativně můžete starou verzi smazat skrze Titanium Backup nebo ROM ToolBox a nový GMail nainstalovat přímo ze zařízení. Narazíte-li na problém, zkontrolujte, že jste skutečně smazali všechny Gmail APK a případně zkuste smazat odpovídající odex soubory. Ještě jednou dodám, ať nezapomenete provést zálohu.

   

Zdroj

Jiří Hanč

9 komentářů

 1. JanHavlicek (neregistrovaný)

  Nebudu vyvolávat flame, nebo něco takovýho, ale překvapilo mě, že třeba i Windows Phone všechno toto umí (resp netřeba gest, prostě se ten mail označí v levý části řádky) a v Androidu je to hrozná novinka, která se tam dá momentálně hodit skoro „načerno“ :-D

 2. JanHavlicek (neregistrovaný)

  nebo jo no, myslel jsem to přesouvání zpráv, nebo pinch-to-zoom :)

 3. Greepm (neregistrovaný)

  ?.? to se ani za flame povazovat neda:-D

 4. Greepm (neregistrovaný)

  …ani za pokus…

 5. fore (neregistrovaný)

  Osobne sem tohle ani nepostradal , vsechno bylo vzdy krasne citelny….

  • skejpa (neregistrovaný)

   Moje řeč. Že bych něco potřeboval v mailu zoomovat, na to se opravdu nepamatuju. A maily nearchivuju, prostě je přečtu a nechám je tam ležet, takže druhá „fičura“ je mi taky na nic :-) Ale tak snažej se. Jen aby to nedopadlo jako nedávno widgetsoid, kdy z jednoduchého fungujícího prográmku na vytvoření widgetu udělali balast, kterej by měl být oku lahodící ale úplně nahovno (staré widgety samozřejmě již taky nefungujou…). To by mě pak nasr.. protože jsem zvyklej všechny programy aktualizovat a když mě tam pak straší jedna aktualizace, kterou nechci, tak to mě úplně berou čerti :-)

 6. detasek (neregistrovaný)

  Bavíme se o WP7 nebo WP8? Já jen, že sem byl celkem velkej fanoušek do Nokie a její 920 ve žlutém podání mi naprosto učarovala, ale co se poslední dobou koukám, jak se dokázali zasyflit desktopové 8čky, tak se trochu bojím o mobilní verzi :-). S androidem byli vždy top zkušenosti (s officiálním, bez posratých nástaveb ;-) ). Uvidíme co přinese WP8.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *