TOPlist

Gmail z Androidu 4.2 nabízí funkci pinch-to-zoom (ke stažení)

Mnoho androidích uživatelů se dovolávalo po funkci pinch-to-zoom v e-mailovém klientu od Google. Pokud jste jedním z nich, verze 4.2 by pro vás mohla být spásou. Mimo přibližovaní přináší možnost archivovaní nebo smazání zprávy jednoduchým gestem, které známe například z notifikační lišty. Další úpravy čítají přesunutí příloh pod text zprávy, vlastní prohlížeč obrázků, nahlášení e-mailu jako phishing  a další drobnosti. Není jisté, jedná-li se o verzi z Nexusu od LG, to vám však nebrání stáhnout si APK a všechny novinky si vyzkoušet na vlastní kůži.

APK společně s návodem instalace uvolnili redaktoři serveru AndroidPolice. Pro rozběhání je třeba Android ve verzi 4.0.x nebo novější, a bez rootu se neobejdete. V případě poškození zařízení server SmartMania nenese žádnou zodpovědnost a vše provádíte na vlastní riziko.

   

Jak na to?

Nejprve proveďte zálohu a poté ze /system/data smažte GMail.apk a podobně smažte updaty z /data/app, které najdete pod názvem “com.google.android.gm-[číslo].apk”. Pro získání zálohy souborů je místo smazání můžete přesunout nebo jim přejmenovat koncovku. Poté zařízení restartujte a příkazem adb install AndroidPolice_Gmail2.apk proveďtě skrze ADB instalaci. Alternativně můžete starou verzi smazat skrze Titanium Backup nebo ROM ToolBox a nový GMail nainstalovat přímo ze zařízení. Narazíte-li na problém, zkontrolujte, že jste skutečně smazali všechny Gmail APK a případně zkuste smazat odpovídající odex soubory. Ještě jednou dodám, ať nezapomenete provést zálohu.

   

Zdroj

Autor článku Jiří Hanč
Jiří Hanč

Kapitoly článku