Domů » Bleskovky » Gionee S9: Mix iPhonu a Samsungu se zajímavou výbavou

Gionee S9: Mix iPhonu a Samsungu se zajímavou výbavou

Společnost Gionee podle plánu představila další novinku, kterou hodlá zaútočit na konkurenci ze segmentu střední třídy. Čelní straně modelu S9 dominuje 5,5“ displej s Full HD rozlišení (1080 x 1020 px) a 2,5D krycím sklem. Z hlediska designu je patrné, že vývojáři při projektování vnější konstrukce čerpali u Applu a Xiaomi. Výsadní postavení na základní desce zaujal osmijádrový čipset Helio P10 s taktem 2 GHz. Zbytek výpočetního komba tvoří GPU Mali-T860 a 4GB operační paměť.

1115201634538pm_635_gionee_s9

Pro data a aplikace je připraveno interní úložiště s kapacitou 64 GB a možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty (až 128 GB). Ani Gionee se neubránilo současnému trendu a svůj čerstvě představený model osadilo duálním fotoaparátem s rozlišením třináct a pět megapixelů. Hlavní funkcí duální optiky je pořizování snímků, u nichž lze dodatečně manipulovat s hloubkou ostrosti. Pro milovníky selfie je k dispozici 13Mpx čelní kamerka.

Hardwarovou výbavu uzavírá 3000mAh akumulátor s podporou rychlého nabíjení a funkce dual SIM. Celkové rozměry zařízení činí 154,2 x 76,4 x 7,4 – hmotnost se zastavila na 168 gramech. Gionee S9 bude k dispozici od 25. listopadu na domácím čínském trhu za částku 364 dolarů (přibližně 9 182 Kč bez daně). Zájemci z Evropy se budou muset spokojit s šedým dovozem.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Upřímě, jediný co mi na tom připomíná samsung, je talčítko vepředu, a apple, to je snad jen hnusná čára a dual foto… jinak to má daleko do obouch..

    • Pokud se nepletu, hnusná čára by měla být připisována HTC;) BTW: Apple se jí aktuálně zbavil (u tmavé verze) nebo potlačil.
      Nicméně je to prostě čína, slepený HTC, Samsung a Apple, prostě ty, kteří se designem nějak zabývají. Je to přeci projevení obdivu úspěšným:)

    • Ale je to chytrý android a ne hloupé nakouslé jabko ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).