Gionee Elife S5.5: Nejtenčí smartphone na světě s tloušťkou pouhých 5,55 mm

Zdá se, že honba za smartphonem, kterým si budeme moci jednou nakrájet zeleninu, stále nekončí. Alespoň tedy ne v Číně, kde společnost Gionee oznámila svůj nový model s označením Elife S5.5, který se může svojí tloušťkou pouhých 5,55 mm pyšnit titulem nejtenčí smartphone na světě. Jeho zobrazovací schopnosti má na starosti pětipalcový Super AMOLED displej s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů (441 ppi). V tenkých útrobách tiká osmijádrový procesor s taktem 1,7 GHz, který doplňuje 2GB operační paměť.

 

Fotografické touhy se pokusí uspokojit 13Mpx fotoaparát doplněný o přisvětlovací LED diodu a nechybí samozřejmě ani čelní kamerka s nezvykle vysokým rozlišením pět megapixelů. Další hardwarovou výbavu zastupuje interní úložiště schopné pojmout 16 GB dat, Bluetooth 4.0 (A2DP), WiFi a FM tuner. Gionee Elife S5.5 běží na operačním systému Android 4.2, na který výrobce navlékl prostředí Amigo OS.

 

Do extrémně tenkého těla se podařilo vměstnat integrovaný akumátor s kapacitou 2300 mAh. Cena je v domovské Číně stanovena na 370 USD (zhruba 7400 Kč bez daně). V průběhu druhého čtvrtletí se počítá s dostupnosti na dalších čtyřiceti trzích. Zda se mezi nimi bude nacházet i Česká republika není pro tuto chvíli jisté.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. VNavrátil (neregistrovaný)

    Popravdě, má to o 550 mAh větší baterku než můj 9mm telefon, takže za mě proč ne, navíc to vypadá pěkně

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *