Domů » Bleskovky » Gionee Elife S5.1 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejtenčí smartphone na světě

Gionee Elife S5.1 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejtenčí smartphone na světě

Čínská společnost Gionee se do našeho podvědomí dostala díky smartphonům s ultratenkou konstrukcí. Po modelu Elife S5.5 se výrobce rozhodl pro vývoj ještě tenčího telefonu, což vyústilo v představení novinky s označením Elife S5.1, který si právem vydobyl pozornost mnoha světových médií. Se svojí tloušťkou 5,1 milimetrů se stal nejtenčím smartphonem na světě, což nyní stvrdil i zápis do Guinessovy knihy rekordů. Bude zajímavé sledovat, jak dlouho se výrobci podaří tento titul udržet a zda se najde konkurent, který se pokusí prolomit hranici 5 milimetrů.

 

Gionee Elife S5.1 je typickým zástupcem střední třídy a jeho výbavu tvoří 4,8“ Super Amoled displej (720 x 1280 px), 8Mpx fotoaparát a interní úložiště s kapacitou 16 GB. Výpočetní výkon obstarává čtyřjádrový Snapdragon 400 a 1GB operační paměť. I přes titěrné rozměry zařízení se výrobci podařilo do útrob vměstnat akumulátor o kapacitě 2100 mAh. Pro mnoho zájemců je zklamáním, že novinka je k dostání pouze na domácím trhu a s globální dostupností výrobce zatím nepočítá.  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Tak nějak k ničemu

  2. Vláďa 77 (neregistrovaný)

    Neřekl bych k ničemu. Je podle mě velice zajímavé kam jsou schopni jít. I když pp rozebrání to bude asi zajímavé na čem všem museli uspořit. Rozhodně by bylo zajímavé, kdyby někdo sdělil i informace o součástkách. Jak je tenký displej, jak baterka, kolik mm činí celý fotoaparát včetně čipu. Podle mne baterie musí být dost holá myslím bez řádně tlustého obalu, možná jen proužek izolepy. Už jsem podobné řešení kdysi viděl, aby se vešla měl článek jen tenkou vrstvu čehosi co vypadalo jako páska izolepy. Podle mne se ale blížíme hranici, tedy pokud baterii nenahradí solárním článkem a fotočip nebude vystouplý nad povrch. Pak by to sice asi bylo vzhledem ke spotřebě a slunečního příkonu k ničemu, ale bylo by to asi technicky nejtenčí…

  3. Vláďa 77 (neregistrovaný)

    A ještě dodám jednu myšlenku. Myslím si, že to teď bude spíše o tom nacpat do podobné tloušťky co nej techniky, full HD displej, baterii 3.000 mAh, čip foťáku o 16 nebo 20 MPx, procesor 4 nebo 8 jader.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).