Gigabyte oficiálně představuje své PPC g-Smart

gSmartGigabyte dnes oficiálně představil nové PocketPC s názvem g-Smart, které nabízí kromě funkcí klasického GSM PocketPC také integrovaný televizní a rádiový přijímač. Již dříve jste se s tímto zařízením mohli setkat pod označením Gigabyte Enstein.

g-Smart nabídne operační systém Windows Mobile 5.0, který se již poslední dobou stává standardem. O jeho bezproblémový chod se bude starat procesor s taktem 416Mhz (Intel PXA272). Paměť je na tom o něco hůře, 64MB ROM a 64MB RAM dnes již nikoho ze židle nezvedne. Displej je celkem kvalitní, 240×320 s 262k barvami, lepší volbou by samozřejmě byl VGA displej. Integrovaný fotoaparát nabídne rozlišení 2.1Mpx a kromě klasických fotek s ním můžete natáčet i video. Váhou 153gramů (s baterií) a rozměry 109 × 53.5 × 24mm vám v kapse jistě díru neudělá a po stránce designu vypadá g-Smart jako velice stylový PocketPC. Jeho největším lákadlem je však již zmíněná televizní anténa. Nepodporuje sice vysílání digitální televize, ale pouze analogové (PAL a NTSC). Rozhlasové stanice budete moci poslouchat v pásmu FM.

Jistě potěší integrovaná Wi-Fi standardu 802.11b, GPRS třídy 10 a Bluetooth. Data si budete moci uložit na paměťové karty typu MiniSD a jednu 256MB obdržíte přímo v balení. Kdy se g-Smart začne prodávat není zatím přesně známo. Nejprve by se však měl objevit na asijském a americkém trhu.

Podrobné HW specifikace naleznete na stránkách výrobce.

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku