Geak pro geeky: Prsten s NFC čipem a přepisovatelnou pamětí

Část odborné veřejnosti se domnívá, že technologie NFC je již předem odsouzena k záhubě a její využití v běžném životě pozbývá jakékoliv smysluplnosti. Čínská společnost Geak si však myslí pravý opak a svůj názor se snaží prosadit díky svému novému produktu ze segmentu nositelné elektroniky. Ve zkratce ho lze popsat jako prsten s integrovaným NFC čipem a přepisovatelnou pamětí. Hlavním posláním této nevšední elektroniky je uložení vaší osobní identity pro odemykání smartphonu a sdílení kontaktních informací.

   

To může v některých situacích vést k intuitivnějšímu ovládání a zvýšení bezpečnosti uložených dat v případě ztráty či krádeže. Možností, jak prsten s NFC použít se nabízí celá řada a bude pouze záležet na výrobci a vývojářích, jak se s celou záležitostí poperou. Pokud se již nyní chystáte toto nezvyklé příslušenství hledat na čínských e-shopech, musíme vás zklamat. Společnost Geak ohlásila termín příjmu prvních předobjednávek až na začátek srpna. Případní zájemci si pak musí připravit 30 USD (zhruba 600 Kč), což lze považovat za přijatelnou částku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. LukeCZ (neregistrovaný)

    V květnu jsem se ženil, no tohle vědět, nemuseli jsme s manželkou vypláznout takovej majlant za nefunkční zlato :-)))

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *