Domů » Bleskovky » Garmin Fénix 6X Pro: nekompromisní outdoorové hodinky se solárním nabíjením

Garmin Fénix 6X Pro: nekompromisní outdoorové hodinky se solárním nabíjením

Oblíbené outdoorové hodiny Garmin Fenix přichází v nové generaci s pořadovým číslem 6. Americký výrobce pro tentokráte připravil hned tři modely nazvané Fenix 6, 6S a 6X, přičemž poslední z nich bude možné zakoupit i ve speciální edici s integrovaným solárním nabíjením.

garmin fenix 6 3

Garmin Fénix 6X Pro: vysokou výdrž může prodloužit solární panel

Garmin Fénix 6X Pro využívají speciálního skla, které výrobce nazývá Power Glass. Tenký solární článek je transparentní a je umístěn se nad 1,4″ displej s rozlišením 280 × 280 pixelů. Solární článek pochopitelně nemá takovou účinnost, aby hodinky nabil, ale může jim prodloužit život až o 3 dny; základní výdrž je přitom 21 dní. Ve speciálním expedičním režimu je možné prodloužit výdrž až na 46 dní + 10 dní ze slunečního svitu).

garmin fenix 6 1

Na displeji hodinek lze zobrazit nejen čas, ale i spoustu dalších údajů zejména z oblasti sportu; lze je využít pro podrobné navigování terénem, zaznamenávání údajů z plavání (jsou vodotěsné do 10ATM), plánování výstupů, popř. si nechat zobrazit mapy více než 2000 lyžařských středisek nebo 41 tisíc golfových hřišť po celém světě.

Garmin: Introducing the fēnix 6 series

Na vnitřní 32GB úložiště lze také nahrát hudbu z aplikací Spotify, Deezer či Amazon Music a poslouchat ji přímo z hodinek skrze Bluetooth sluchátka. S hodinkami lze také prohlížet oznámení ze spárovaného telefonu, zavolat si Uber či provádět platby skrze Garmin Pay. Navigaci zajišťuje GPS, GLONAS a Galileo, informace o výšce dodává barometr. Nechybí ani snímač tepové frekvence a monitor okysličení krve. Komunikace s telefonem probíhá skrze Bluetooth, nechybí ani Wi-Fi.

garmin fenix 6 2

Garmin Fénix 6X Pro mají v průměru 51 mm a tloušťku 14,9 mm, bez řemínku váží 54 gramů, vybrat si můžete pásek ze silikonu nebo titanu. Zvolit lze také variantu se safírovým sklem, ale musíte oželet solární nabíjení.

Nakonfiguruje si svůj vysněný model

Hodinky Garmin Fénix 6X Pro jsou vrcholem výrobce, proto nejdražší model se solárním článkem a titanovým páskem stojí 27 990 korun. Lze ale zakoupit i levnější modely; základní Fénix 6S se 42mm tělem (obrazovka 1,2″) a 32GB pamětí startují na 14 999 korunách, příplatek za mapové podklady činí 3000 korun. Ceny všech variant získáte v konfigurátoru na stránkách Garminu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments