TOPlist

Galaxy Z Flip 5 má napravit největší slabinu svých předchůdců

samsung galaxy z flip 4 dojmy recenze
  • Příští véčko od Samsungu má nabídnout největší vnější displej ve své třídě
  • Úhlopříčka má být větší než 3 palce

Loňské véčko Samsung Galaxy Z Flip 4 nepřineslo oproti předchozí generaci příliš mnoho novinek, i přesto se stále jedná o nejprodávanější smartphone s ohebným displejem. Korejský výrobce těží především z jeho globální dostupnosti, neboť konkurence se povětšinou zaměřuje pouze na čínský trh. V letošním roce by měl Galaxy Z Flip dorazit již ve své páté generaci, která by přeci jen měla přinést větší množství novinek. O té největší reportuje na sociálních sítích Ice Universe.

Podle uznávaného informátora Samsung konečně zvětší vnější displej, což je disciplína, ve které dosud véčko od korejského výrobce s konkurencí prohrává. Současný Galaxy Z Flip 4 disponuje 1,9″ zobrazovačem, zatímco Motorola Razr 2022 se pyšní 2,7″ displejem a Oppo Find N2 Flip dokonce 3,26″ panelem.

Ice Universe tvrdí, že chystaný Galaxy Z Flip 5 dostane ještě větší displej, než má zmíněné Oppo, velikost úhlopříčky však neprozradil. Dá se předpokládat, že schopnosti vnějšího displeje se s nárůstem jeho rozměrů rozšíří, možná skrze něj půjde obsloužit kompletní prostředí telefonu. Od příštího véčka od Samsungu můžeme dále očekávat větší výkon, lepší fotoaparáty a snad i odolnější vnitřní zobrazovač. Premiéra telefonu by se měla odehrát tradičně v polovině léta.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku