TOPlist

Galaxy S8 Active na fotografii: odolný, ale bez zaobleného displeje

Už několikrát se objevily informace o chystané odolné variantě Samsungu Galaxy S8 (recenze), která tradičně nese přídomek Active. Vše zatím nasvědčuje tomu, že se bude prodávat na americkém trhu u operátora AT&T, nicméně není vyloučeno, že si později najde také cestu do Evropy.

Označení modelu je SM-G892A, nicméně od klasického Galaxy S8 jej poznáte na první pohled díky chybějícímu zaoblení displeje na okrajích. Už kvůli tomu má telefon větší rámečky a tak trochu mi připomíná LG G6 (recenze).

Řada Active se obecně vyznačuje několika specifickými vlastnostmi – telefony disponují větší kapacitou baterie, odolnou konstrukcí a prachu a voděodolností (v tomto případě IP68). Očekávání jsou však ještě vyšší, podle všeho by měl Galaxy S8 Active splňovat vojenský standard MIL-STD 810G, který obsahuje širokou škálu testovacích procedur jako jsou testy odolnosti vůči vysokým a nízkým teplotám, teplotním šokům a teplotním výkyvům, dešti (včetně mrznoucího deště), vlhkosti, plísním, solnou mlhou pro testování odolnosti proti korozi či vibracím. Zajímavé je, že ač se jedná o odolný telefon, Samsung tentokrát vypustil hardwarová tlačítka pod displejem.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku