Domů » Bleskovky » Galaxy S5 nabídne zakřivený displej a plastové tělo, premiéra už v březnu (spekulace)

Galaxy S5 nabídne zakřivený displej a plastové tělo, premiéra už v březnu (spekulace)

Letošní rok ještě neskončil a už se spekuluje o vlajkových telefonech pro rok 2014. Minulý týden jsme viděli únik informací o plánovaném nástupci HTC One a tentokrát tu máme specifikace budoucího top modelu od Samsungu – Galaxy S5. Údaje zveřejnil korejský server ETNews a jedná se spíše o seznam vlastností, které údajně najdeme v „es-pětce“.

Novinka by měla nabídnout pětipalcový OLED displej s mírným zakřivením, již dříve spekulovaný fotoaparát s 16 megapixely, baterii s obří kapacitou 4 000 mAh, 3 GB paměti RAM, 64bitový procesor Samsung Exynos a systém Android 4.4 „KitKat“ doplněný o vlastní uživatelské prostředí TouchWiz.


Samsung Galaxy S4 a Galaxy S III: Jak moc se od nich asi bude chystaný Galaxy S5 odlišovat?

Dále je zmíněn fakt, že kryt Galaxy S5 bude po vzoru předchůdců vyroben z plastu, nicméně jiné zahraniční zdroje uvádějí, že bychom se měli dočkat i luxusnější varianty s hliníkovým krytem. Masová produkce by měla údajně začít již v lednu, samotné představení je údajně naplánováno na konec prvního kvartálu příštího roku. Telefon by tak byl představen dříve než jeho předchůdci, což by odpovídalo starším spekulacím.

Pokud začne produkce opravdu již v lednu, mohli bychom se finálních specifikací dočkat relativně brzy, vzheldem k nutné finalizaci zařízení pro výrobu. Na druhou stranu, Samsungu se v poslední době daří úniky velmi dobře hlídat a je jasné, že na nadcházející vlajkovou loď bude v tomto směru kladen ještě větší důraz.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments