Domů » Bleskovky » Galaxy S5 nabídne zakřivený displej a plastové tělo, premiéra už v březnu (spekulace)

Galaxy S5 nabídne zakřivený displej a plastové tělo, premiéra už v březnu (spekulace)

Letošní rok ještě neskončil a už se spekuluje o vlajkových telefonech pro rok 2014. Minulý týden jsme viděli únik informací o plánovaném nástupci HTC One a tentokrát tu máme specifikace budoucího top modelu od Samsungu – Galaxy S5. Údaje zveřejnil korejský server ETNews a jedná se spíše o seznam vlastností, které údajně najdeme v „es-pětce“.

Novinka by měla nabídnout pětipalcový OLED displej s mírným zakřivením, již dříve spekulovaný fotoaparát s 16 megapixely, baterii s obří kapacitou 4 000 mAh, 3 GB paměti RAM, 64bitový procesor Samsung Exynos a systém Android 4.4 „KitKat“ doplněný o vlastní uživatelské prostředí TouchWiz.


Samsung Galaxy S4 a Galaxy S III: Jak moc se od nich asi bude chystaný Galaxy S5 odlišovat?

Dále je zmíněn fakt, že kryt Galaxy S5 bude po vzoru předchůdců vyroben z plastu, nicméně jiné zahraniční zdroje uvádějí, že bychom se měli dočkat i luxusnější varianty s hliníkovým krytem. Masová produkce by měla údajně začít již v lednu, samotné představení je údajně naplánováno na konec prvního kvartálu příštího roku. Telefon by tak byl představen dříve než jeho předchůdci, což by odpovídalo starším spekulacím.

Pokud začne produkce opravdu již v lednu, mohli bychom se finálních specifikací dočkat relativně brzy, vzheldem k nutné finalizaci zařízení pro výrobu. Na druhou stranu, Samsungu se v poslední době daří úniky velmi dobře hlídat a je jasné, že na nadcházející vlajkovou loď bude v tomto směru kladen ještě větší důraz.

David Podzimek

11 komentářů

 1. 4000 mAh? Waw ale neverim

 2. Jiri (neregistrovaný)

  Nemel byt uz kovovy?

  • David Podzimek

   Jsou to pouze spekulace. Samsung podle všeho teprve továrnu na podobná zařízení nedávno dokončil: [odkaz]

   Spíše bych vsázel na to, o čem se mluví již nějaký čas, že přijde řada telefonů, která bude o kategorii výše než Galaxy S. Ten by mohl být z kovu a s „flexibilním“ displejem, který tam bude hlavně kvůli odolnosti a menším rozměrům.

   Nemyslím, že Samsung dokáže již příští rok dělat dostatečný objem displejů a kovových telefonů, aby uspokojil poptávku po Galaxy S. Proto by přidání prémiové kategorie mohlo dávat smysl.

 3. Leebor (neregistrovaný)

  No co jsem četl, měly by být dvě verze S5ky. Jedna klasika plastová a druhá s flexi displejem a kovovým tělelm, tak uvidíme. Dále bude pravděpodobně chybět OIS (Optical Image Stabilization) fotoaparátu, což mě celkem zklamalo. S5 se má podle nynějších spekulacích představit v rozmezí měsíců březen-duben a důvod absence OIS je, že nebude dodán v plánovaném čase. Takže si máme počkat na druhou polovinu roku, což naznačuje přítomnost OIS u Note 4..

 4. Stale dokola tie iste nudne hrkalky…. Som zvedavy včom sa bude odlyšovať od S4

 5. Jsem trochu konzervativnejsi a zahnuty display me spis odrazuje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).