Galaxy S22 Ultra trápí kuriózní problém s displejem. Náprava je na cestě

Smartphone Samsung Galaxy S22 Ultra v černé barvě

Oficiální zahájení prodeje Samsung Galaxy S22 Ultra je naplánováno na zítřek, ovšem vybraným šťastlivcům dorazil o pár dnů dříve. Na některé z nich ovšem čekalo nepříjemné překvapení – v horní části displeje občas za určitých okolností problikává vodorovný pruh fialové barvy.

Samsung chystá opravu

Nově objevené chyby si všimlo více majitelů: obrázky a videa fialového pruhu se začaly objevovat na diskuzních fórech a sociálních sítích. Problém se objevuje při konkrétním nastavení, a to při nejvyšším rozlišení obrazovky (WQHD) a při nastaveném přirozeném režimu obrazovky. Toto chování se pravděpodobně týká pouze modelů s čipsetem Samsung Exynos 2100, vesměs se tedy jedná o kusy prodávané v Evropě.

Samsung již tuto chybu zaevidoval a ubezpečil čerstvé majitele telefonu, že se jedná pouze o chybu v softwaru. Oprava je již hotová a má být nasazena co nejdříve, do té doby Samsung doporučuje dočasně snížit rozlišení na Full HD+.

Softwarová chyba se při daném nastavení projevila i na našem redakčním kusu, ovšem snížení rozlišení nebo změna režimu displeje pomohla situaci vyřešit. Nezbývá než čekat na slíbenou softwarovou aktualizaci.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku