Galaxy Note je mrtev, ale příští rok se dočká plnohodnotného nástupce

800 600 GalaxyNote20Ultra

Samsung obvykle v srpnu představoval nové smartphony řady Galaxy Note, letos však tuto tradici porušil a odhalil nové skládací smartphony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. První jmenovaný sice přinesl podporu stylusu S Pen, avšak o plnohodnotnou náhradu za Note se rozhodně nejedná. Chvíli se spekulovalo, že si příští Note užije odloženou premiéru někdy v příštím roce, ovšem nakonec se zdá, že Samsung tuto řadu zcela zruší. Ale úplně bez náhrady to nebude.

Galaxy S22 Ultra s šachtou na S Pen?

Podle nejnovějších informací leakera Ice Universe to má řada Galaxy Note spočítané, avšak plnohodnotnou náhradou se údajně stane jarní řada Galaxy S22, minimálně tedy vrcholový model Ultra, který má být vybavený šachtou na stylus S Pen. A nejen to, telefon má dostat širší obrazovku v poměru 19,3:9 (stejná jako u Galaxy Note 20 Ultra) a má být celkově méně zaoblený, podobně jako minulé smartphony Galaxy Note. I přestože v útrobách telefonu najdeme šachtu pro stylus, má si ponechat velkou baterii s kapacitou 5000 mAh.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 026
Galaxy Note se zřejmě dočká náhrady v podobě Galaxy S22 Ultra

Odklon od řady Galaxy Note naznačil Samsung už u letošního modelu Galaxy S21 Ultra, který rovněž podporuje stylus Galaxy S Pen, avšak je nutné jej nosit separátně nebo v originálním pouzdře s šachtou. Nejedná se však o tak pohodlné řešení, jako když je stylus umístěný v těle telefonu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku