Domů » Bleskovky » Galaxy Note 10 dostane fotoaparát s třístupňovou variabilní clonou

Galaxy Note 10 dostane fotoaparát s třístupňovou variabilní clonou

S variabilními clonami u smartphonů začal Samsung loni u série Galaxy S9. Tyto telefony mohly podle potřeby přepínat mezi světelností objektivu f/1.5 a f/2.4, stejnou schopnost pak dostaly i modelové řady Galaxy Note 9 a Galaxy S10. Ochuzen nebude ani připravovaný Galaxy Note 10, pro něj však Samsung chystá dílčí vylepšení.

Galaxy Note 10: jeden fotoaparát, tři různé clony

Podle informátora Ice Universe bude mít variabilní clona u tohoto telefonu tří stupně – f/1.5, f/1.8, f/2.4. Stejně jako u současných vlajkových Samsungu se bude první clona hodit v situacích se zhoršeným osvětlením, kdy získáte prosvětlený snímek s menší hloubkou ostrosti. Poslední varianta naopak najde uplatnění za dobrých světelných podmínek, kdy získáte snímek s větší hloubkou ostrosti. Prostřední světelnost f/1.8 zřejmě Samsung nabídne pro větší flexibilitu pro fotografy, kteří ocení řešení „někde mezi“.

Samsung Galaxy Note 10 Pro 4

Samsung Galaxy Note 10 bude představen hned ve čtyřech variantách 7. srpna, kromě přepracovaného fotoaparátu dostane i novější čipset Exynos 9825, inovovaný design s průstřelem pro selfie kamerku uprostřed a sluchátkovým reproduktorem zabudovaným do displeje. Tradiční milovníci hudby ale budou muset oželet absenci sluchátkového 3,5mm portu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Xenonový blesk by taky přišel vhod.

 2. Dragereker (neregistrovaný)

  Nebolo by jednoduchšie keby sa dala nastavovať clona po stupňoch, a nie ako teraz? Aby si proste mohol užívateľ vybrať hocijaký stupeň medzi f/1.5 až f/2.4 …

 3. zkill (neregistrovaný)

  Tak to ani nefunguje ani u normálních foťáků. Třeba můj Pentax s DA*55: 1.4, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.5, 2.8, 3.2, 3.5, … 22

  • lukass71

   Jestli to byla reakce na Drage, tak nemas pravdu. Nektere objektivy ti umoznuji jemnou kontrolu mezi a muzes klidne skoncit na clone 2.1112412213421.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *