Domů » Bleskovky » Galaxy Note 10 dostane fotoaparát s třístupňovou variabilní clonou

Galaxy Note 10 dostane fotoaparát s třístupňovou variabilní clonou

S variabilními clonami u smartphonů začal Samsung loni u série Galaxy S9. Tyto telefony mohly podle potřeby přepínat mezi světelností objektivu f/1.5 a f/2.4, stejnou schopnost pak dostaly i modelové řady Galaxy Note 9 a Galaxy S10. Ochuzen nebude ani připravovaný Galaxy Note 10, pro něj však Samsung chystá dílčí vylepšení.

Galaxy Note 10: jeden fotoaparát, tři různé clony

Podle informátora Ice Universe bude mít variabilní clona u tohoto telefonu tří stupně – f/1.5, f/1.8, f/2.4. Stejně jako u současných vlajkových Samsungu se bude první clona hodit v situacích se zhoršeným osvětlením, kdy získáte prosvětlený snímek s menší hloubkou ostrosti. Poslední varianta naopak najde uplatnění za dobrých světelných podmínek, kdy získáte snímek s větší hloubkou ostrosti. Prostřední světelnost f/1.8 zřejmě Samsung nabídne pro větší flexibilitu pro fotografy, kteří ocení řešení „někde mezi“.

Samsung Galaxy Note 10 Pro 4


Samsung Galaxy Note 10 bude představen hned ve čtyřech variantách 7. srpna, kromě přepracovaného fotoaparátu dostane i novější čipset Exynos 9825, inovovaný design s průstřelem pro selfie kamerku uprostřed a sluchátkovým reproduktorem zabudovaným do displeje. Tradiční milovníci hudby ale budou muset oželet absenci sluchátkového 3,5mm portu.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Xenonový blesk by taky přišel vhod.

Dragereker
Anonym
Dragereker

Nebolo by jednoduchšie keby sa dala nastavovať clona po stupňoch, a nie ako teraz? Aby si proste mohol užívateľ vybrať hocijaký stupeň medzi f/1.5 až f/2.4 …

zkill
Anonym
zkill

Tak to ani nefunguje ani u normálních foťáků. Třeba můj Pentax s DA*55: 1.4, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.5, 2.8, 3.2, 3.5, … 22

lukass71
Uživatel
lukass71

Jestli to byla reakce na Drage, tak nemas pravdu. Nektere objektivy ti umoznuji jemnou kontrolu mezi a muzes klidne skoncit na clone 2.1112412213421.