Domů » Bleskovky » Foxconn zvětší továrnu v Číně, úroda „jablek“ se zdvojnásobí

Foxconn zvětší továrnu v Číně, úroda „jablek“ se zdvojnásobí

Pokud vám jméno Foxconn nic neříká, vězte, že se jedná o největšího výrobce elektronických komponentů na světě a zároveň hlavního zásobovatele společnosti Apple. Foxconn vlastní řadu továren v čínských provinciích Henan a Sichuan, momentálně zaměstnává 1,2 miliónů lidí, z nichž celý milión jsou přímo Číňané, není tedy třeba zdůrazňovat jeho obrovský význam pro státní ekonomiku; pro nás je ale mnohem zajímavější fakt, že centrální továrna ve městě Zhengzhou již dnes zaměstnává okolo 130 000 osob, kteří dokážou vyprodukovat až 200 000 iPhonů za jeden jediný den.

-


A tato čísla se v nadcházejícím roce 2012 ještě zdvojnásobí, neboť Foxconn hodlá zvětšit hlavní továrnu tak, aby v ní mohlo fungovat až 95 výrobních linek zároveň. Přestavbový plán si vyžádá v přepočtu zhruba 22 miliard českých korun, suma se ale několikanásobně vrátí z následných zvýšených prodejů, od kterých si čínský výrobce slibuje v přepočtu přes 60 miliard korun. Pro nás koncové uživatele to může znamenat například to, že se v budoucnu snad nebude opakovat čekání na bílý iPhone, za jehož prodlevy mohlo právě nedostatečné zásobování součástek.

Zdroj: ChinaDaily, TiPb

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

7 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  ..to je ta továrna, jak tam chemikáliema na čištění iPhonů přicházeli lidé (patrně nevratně) o zdraví?

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   Ty si naozaj trochu mimo :) Len tak na okraj, skus si tipnut, kde vyraba Nokia svoje Lumie a model N9.

 2. Tom Vysoudil (neregistrovaný)

  Presne ta stejna, kterou najdes i u ostatnich vyrobcu. Plyne z toho snad neco?

  • Kott02 (neregistrovaný)

   Tomu se říká trollovat za každou cenu, protože si myslí že jeho foun vyrábí poníci v rukavičkách…

 3. Jirka (neregistrovaný)

  Zbyva jen doufat, ze neco z tech penez pujde i na reseni problemu s chemikaliemi a ochranu zdravi zamestnancu.

 4. 007ToMMaS (neregistrovaný)

  si myslím že ak iphony pôjdu za takú pomerne veľkú cenu ako doteraz tak dlho nebudú v popredí…. lebo užívateľ v poslednej dobe hľadá lacné zariadenie a čo najlepšie keďže je taká doba ako je….

  • uni (neregistrovaný)

   Jedni hledají cenu, jiní kvalitu. Tak bylo, je a bude. Navíc iPhone stojí ke smlouvě 200 dolarů, jako jakýkoli jiný podobný foun.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *