Domů » Články » FotoDuel: iPhone 8 Plus vs. Samsung Galaxy Note 8

FotoDuel: iPhone 8 Plus vs. Samsung Galaxy Note 8

V dalším díle našeho seriálu FotoDuel, ve kterém srovnáváme kvality fotoaparátů u dvou smartphonů, proti sobě postavíme jedny z nejlepších telefonů na našem trhu – Apple iPhone 8 Plus (recenze) a Samsung Galaxy Note 8 (recenze). Od odborníků ze serveru DxOMark získaly oba modely shodně 94 bodů, což naznačuje, že jde o velmi vyrovnané soupeře.

Na prvenství sice nedosáhli, ale stále se jedná o jedny z nejlépe fotících telefonů vůbec. Oba rivalové mají podobné parametry, mezi něž se řadí duální fotoaparát, optická stabilizace obrazu a výborná světelnost. Jedná se také o jedny z nejvýkonnějších telefonů na trhu, které disponují dvojnásobným optickým zoomem.

Specifikace fotoaparátů

Apple iPhone 8 Plus nabízí duální fotoaparát o rozlišení 12 Mpx na obou čipech. Primární fotoaparát nabízí snímač s optickou stabilizací obrazu, světelností f/1.8 a fázovým ostřením. Sekundární fotoaparát je teleobjektivem a umožňuje dvojnásobný zoom, snímač však nedisponuje optickou stabilizaci obrazu (OIS) a má světelnost f/2.8. Apple také vedle fotoaparátu implementoval čtveřici přisvětlovacích diod (technologie True Tone). Video lze natáčet v maximálním rozlišení 4k/60 fps a slow-motion video ve Full HD rozlišení při 240 fps. Kompletní parametry  iPhone 8 Plus naleznete v našem katalogu smartphonů.

iPhone 8 Plus

Samsung Galaxy Note má také duální fotoaparát s rozlišením 12Mpx na obou čipech. Primární snímač o velikosti 1/2,55 palce nabízí optickou stabilizaci obrazu, výbornou světelnost f/1.7, pixely o velikosti 1,4μm a v neposlední řadě také technologii DualPixel pro rychlé ostření. Sekundární čip velký 1/3,6 palce s 1.0μm pixely nabízí duální optický zoom, optickou stabilizaci obrazu a světelnost f/2.4. Kompletní parametry tohoto modelu naleznete zde. Galaxy Note 8 tak nabízí optickou stabilizaci obrazu i na druhém objektivu, zatímco iPhone 8 Plus nikoliv. OIS na obou členech najdeme pouze u iPhone X (recenze).

Samsung Galaxy Note 8

Tip: srovnání hardwarových parametrů obou telefonů z tohoto FotoDuelu naleznete zde.

Testovací snímky

Při testování měly oba modely stejné podmínky a aby nedošlo k nepřesnostem, byly umístěny na držáku vedle sebe. Telefony byly nastaveny do automatického režimu focení a testované scény byly foceny ve stejném okamžiku, ve stejné vzdálenosti, v poměru stran 4:3 a v maximálním možném rozlišení. V pravém spodním rohu fotografie je pro úplnost uveden název telefonu, kterým byla fotografie pořízena.

FotoDuel: iPhone 8 Plus a Galaxy Note 8
FotoDuel: iPhone 8 Plus a Galaxy Note 8

Dobré světelné podmínky

Není překvapením, že oba telefony fotí skvěle a nemají problém s celkovou kvalitou scén. U prvního snímku je možno si všimnout rozdílného podání barev, iPhone má barvy přirozenější, kdežto Samsung vsází na líbivější, živější vzhled.

U druhé scény se velké rozdíly hledají těžko, telefony si opět poradily na výbornou a detaily i věrnost barev jsou výborné. Oblohu v pozadí pak lépe vykreslil iPhone.

U turistické značky i mechu nastává stejná situace, detaily jsou na špičkové úrovni, celková kvalita je výborná. Jediný patrný rozdíl je v barvách, Samsung zvolil saturovanou zelenou a modrou, zatímco iPhone se drží chladných, ale reálných barev.

HDR a protisvětlo

Snímky oblohy jsou si velmi podobné, dobře vykreslená obloha i zbytek scény znamená úspěch pro oba telefony. Stejná situace panuje i u scény s prosvítajícím sluncem, kdy nejsou patrné téměř žádné rozdíly. V této disciplíně si jsou telefony téměř rovny a nelze určit, kdo zde vyhrává.

Makro

Pokud jste přečetli předcházející část článku, ani zde vás nebude čekat velké překvapení, snímky jsou na velmi vysoké úrovni a ke kvalitě jim není co vytknout, výrazné rozdíly tak hledejme hlavně v barvách. První snímek květiny byl velkým překvapením, zde totiž barvy zachytil naprosto správně Samsung, Apple použil až moc chladné barvy a původně fialová květina vypadá ve výsledku spíše jako modrá.

U druhé květiny je naopak blíže realitě iPhone, ten ale na Note ztrácí v ostrosti uprostřed květiny. Na první pohled to možná nejde ihned poznat, ale při přiblížení původního snímku v plném rozlišení je vidět, že Samsung má nepatrně více detailů.

Výsledek scény s listem na ruce je opět v neprospěch iPhonu, barvy jsou až moc chladné a nepřirozené. Ani Samsung nenabídl úplně věrné barevné podání, ale snímek vypadá na pohled příjemně a povedeně. S detaily si oba telefony poradily na výbornou, v této oblasti nelze jinak než chválit.

U pampelišky na poli se situace změnila a iPhone zde předvedl naprosto přesné podání barev. Samsung opět vsadil na živé barvy, které mají na fotografii možná líbivější vzhled, ale jsou dále od skutečnosti

Portrétový režim

Portrétní režim je obsažen v nativní aplikaci fotoaparátu u obou testovaných telefonů. Využívají teleobjektivu společně se softwarovými úpravami, které společně dokáží vytvořit fotografii objektu s rozmazaným pozadím (bokeh efekt, který známe ze zrcadlovek). U Samsungu je možno po pořízení fotografie upravovat, jak moc bude pozadí rozmazáno, iPhone takovou možnost bohužel nenabízí. Níže uvedené fotografie pořízené Notem 8 jsou bez úprav rozmazání pozadí, aby se předešlo neobjektivnímu hodnocení.

Na prvním snímku je vidět rozdíl v rozdílné míře rozmazání, iPhone i Samsung bravurně rozpoznali kontury i obrysy postavy a obličej i kabát je zaostřený, zatímco pozadí je rozmazáno tak, jak by to mělo být. Již na první pohled je vidět, že Samsung má menší míru rozmazání než iPhone, to se ale dá upravit následně v galerii a paradoxně je nakonec Samsung schopen pozadí rozmazat více.

U něžnějšího pohlaví nastává problém s vlasy a kapucí bundy. Samsung celkově vypadá přirozeněji a nabízí velmi dobře vykreslené detaily okraje celé postavy, iPhonu se to nepovedlo a vlasy i kapuce jsou nehezky ořezané a výsledek působí uměle.

S postavou si oba rivalové poradily stejně, rozdíl je patrný u stromu, který byl hned za postavou. Samsung zaostřil i na strom a rozmazal vzdálenější pozadí, zatímco iPhone vyhodnotil strom jako nechtěný a rozmazal jej. Fotky, které pořídil Samsung jsou na okrajích trochu ostřejší než ty, za kterými stojí Apple. Rozdílné je opět podání barev, fotografie z Notu 8 mají žlutý nádech a blíže k realitě má tentokrát opět iPhone 8 Plus.

U fotografie s dívkou není rozdíl v zaostření tak patrný, zde Apple zaostřil i strom, celkově lepší výsledek má ale Samsung, který má ostřejší okraj kapuce na bundě.

Dvojnásobný optický zoom

Apple i Samsung mají ve svých řadách aspoň jeden model, který nabízí dvojnásobný optický zoom a dnes se můžete podívat na jejich přímé srovnání. Samsung nabízí u teleobjektivu Notu 8 lepší světelnost než Apple u iPhonu 8 Plus (f/2.4 vs f/2.8) a navíc také přidává optickou stabilizaci na druhém objektivu, kterou iPhone postrádá.

I přes absenci OIS si lépe vedl iPhone, který i po přiblížení nabízí lepší detaily než Samsung, rozdíl je také v barvách, které možná vypadají lépe u Samsungu, skutečnost ale lépe vykreslil iPhone.

U druhé scény si naopak lépe vedl Samsung, který podal možná i díky lepší světelnosti prosvětlenější snímek, zejména ten s dvojnásobným zoomem.

Jen těžko hledat významné rozdíly, které by rozhodly, čí snímek je lepší. Kvalita obou je téměř shodná, barvy jsou také velmi podobné, zde telefony vytvořily fotografie, které si jsou rovny.

Ve tmě je poznat, že optická stabilizace i lepší světelnost hraje do karet Samsungu, který si s noční scénou poradil na výbornou. Snímky netrpí šumem, jsou ostré i po přiblížení a také barvy jsou excelentní. Apple zde bohužel pohořel a zejména tmavá obloha trpí šumem, kostel má nepřirozenou žlutou barvu a i s použitím dvojnásobného zoomu je situace stejná. Zde Samsung získal jednoznačnou převahu.

Se zdí si lépe poradil Apple, který sice nemá tak světlý snímek jako Samsung, ale nabízí lepší detaily a to i při přiblížení.

Fotíme za tmy

Fotografovaná scéna nebyla zrovna lehká, ale telefony si s ní poradily velmi dobře. Oba rivalové podali podobné výsledky, ve výsledku ale potěší Samsung, který nabízí nepatrně lepší detaily i barvy blíže realitě.

I přes to, že iPhone nabízí čtveřici LED diod, nedokázal si poradit s osvětlením bylinky a scénu výrazně přepálil. Samsung správně vyhodnotil expozici, snímek nabízí povedené barvy a výborné detaily.

Opět nastal problém s bleskem, fotografie iPhonu je přesvícená, ale barvami je blíže skutečnosti než Samsung, který podal také velmi povedený výsledek.

Závěrečné hodnocení

Je těžké porovnávat telefony, které si jsou v tolika ohledech tak moc podobné. Po celý test předváděly oba smartphony velmi vyrovnané výsledky a mnohdy bylo složité jednoznačně určit vítěze. Samsung i Apple u svých vrcholných modelů použili opravdu skvělé fotoaparáty, které jsou si téměř rovny.

Apple iPhone 8 Plus podával po většinu času lepší barvy, které byly reálné a nebo byly skutečnosti velmi blízko. U některých scén se však negativně projevila absence optické stabilizace obrazu a u nočních snímků se může objevovat nepříjemný šum. Portrétní režim je výborný, ale někdy má telefon problém správně vyhodnotit přechody siluety a pozadí.

Samsung ale celkově předváděl nepatrně lepší výsledky, hlavně u pořizování portrétových fotografií, které mohou být upraveny i posléze a mají lepší detaily u okrajů postav. Další nespornou výhodou je implementace OIS i do teleobjektivu, kterou využijete nejen při focení za zhoršených světelných podmínek. Někomu se nemusí líbit barvy, které Samsung rád upravoval do živějších tónů, hlavně u zelených a žlutých odstínů je tento rozdíl velmi patrný.

Snímky z fotoduelu v plném rozlišení

Budeme rádi, když nám dáte nějaké tipy na telefony či zařízení, které byste chtěli vidět ve fotoduelu. Každá zpětná vazba nám pomůže postupně zlepšovat tento typ článků, takže se nebojte nám pod článkem v komentáři sdělit Vaše připomínky a názory.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

60 komentářů

 1. No tak tady není o čem…

  • Tak nějak. Celkový vítěz iPhone v realističnosti při nejčastějších scénářích (běžné podmínky). Samsung klasicky asijské omalovánky, umocněné přesaturovaným displejem (v std. režimu), tedy celkový výsledek následně na hony daleko od reality. Ale tak je to už léta a uživatel s tím musí počítat.

  • Obdivuji tě, jak dokážeš jednoznačně otočit něco, ve prospěch něčeho a přitom je to v konečném důsledku trochu naopak. Ano, ve většině případů podává iPhone přesnější barvy- blíže realitě podle studenta gymnázia a redaktora smartmanie.
   Tím to ale končí. Zrovna barevná věrnost je parametr, který lze dodatečně upravit. Ovšem lze si všimnout také přesného opaku, sice v menší míře, ale iPhone taky ustřelí. Fotky za světla a za dne zvládají oba přístroje skvěle – co se celkové kvality týče, detaily, ostrost apod. OK. barvy rozdílné. A fotky za horších světelných podmínek snad nemá cenu ani rozebírat, tam je viditelný rozdíl ve prospěch Samsungu. A co teprv pak to ostatní? Třeba rychlost ostření?

  • xzeit: Asi tak. U zrcadlovek chápu, že je potřeba dosáhnout co nejvěrnějšího zachycení reality, ale fotoaparát ve smartphonech slouží úplně k něčemu jinému. To jen uni nechápe, že lidé nechtějí po vyfocení smartphonem koukat na věrné šedé barvy světa, ale raději si na fb dají fotku, která vypadá lépe a živěji. Kdyby to psali v produktových katalozích Applu, tak to bude „chápat“ i on. :) Note jednoznačně vítěz.

  • Zprznit barvy jde vždy, ja na to milion aplikací. Pointa je co nejvěrnější zdroj, s kterým se pak dá pracovat. Proto se u telefonů řeší kalibrace displeje, má RGB ambient senzor apod., aby jsi pak koukal na omalovánky?:D

  • uni: Však ano, věrnější je jednoznačně Note. Nebo ty můžeš na základě čehokoli tvrdit opak?

  • shepii (neregistrovaný): Co si takhle přečíst článek? Ty kráso, ultra pátek…:/

  • Vsichni jsme cetli, a ty si dosel i po tuhle cast?
   „Samsung ale celkově předváděl nepatrně lepší výsledky…“
   Porad resis jenom jeden aspekt. Celkove byl Samsung proste lepsi, tak neobkecavej porad to same dokola. Barvy zmenit muzes, chybejici detaily asi tezko:)

  • David (neregistrovaný): OMG, neřešíme celkovou kvalitu, bavíme se o věrnosti barev. Ultra mega pátek…

  • Ten UNI je vážně vůl …

  • Uff, UNI ale to resis jenom ty. Ostatni resime fotaky. Tohle opravdu nebyl jenom test barev. Budicek!

  • Ultra GIGA mega pátek… UNI na víkend … opět žebrá pod mostem.

  • David (neregistrovaný): Plácáš kraviny. Všechny tyhle reakce jsou pod mým, který hovoří jen a pouze o barevnosti. „uni | 24.11.2017 v 9:37“
   Crrrrr, ultra mega giga pátek…. Fakt perlíte kucí:)

  • @UNI: No a co? Ty ze si zacal jenom o barvivkach, neznamena ze ostatni te nemuze upozornit ze resis jenom jeden aspekt. Nevim, ale ty zijes v nejake bubline.

   Mimochodem, prejdi si par tvych jinych poslednich komentaru jak si vzdy mimo. Kdyz je tema Apple, zatahnes Samsung. Kdyz je tema Samsung tak pises o Applu. A ted mas odvahu upozornovat ze ostatni se nedrzi jenom barvicek, protoze jinemu nerozumis?

  • uni: Na základě čeho jsi došel k mylné představě, že jsem článek nečetl?

  • shepii (neregistrovaný): „Však ano, věrnější je jednoznačně Note. Nebo ty můžeš na základě čehokoli tvrdit opak?“ Já na základě článku.

  • uni: Takže zvládáš jen papouškovat názor někoho jiného, nic víc. Pánečku, takhle se pozná odborník :D

  • shepii (neregistrovaný): Autor na rozdíl od tebe byl u toho, kdy se fotilo, tedy na rozdíl od tebe ví, jaká byla realita, kterou se foťák snaží zachytit. Nehledě na to, že já nemám k dispozici kalibrovaný display, resp. to nejlepší co mám je max tak iPad Air.

   Ultra mega giga fialovej pátek…. Dnes jste fakt na medaile.

  • uni: „Autor na rozdíl od tebe byl u toho, kdy se fotilo, tedy na rozdíl od tebe ví, jaká byla realita, kterou se foťák snaží zachytit.“ To je samozřejmě jasné, to tady nikdo nezpochyňuje. Já jen narážím na to, že ty se mi tady snažíš namluvit, že iPhone má věrnější podání barev než Note, jen na základě toho, že to píše autor článku. Já měl v ruce oba smratphony a s oběma jsem fotil pár fotek úplně stejně jako autor članku. Tak kdo z nás dvou ví lépe, který smartphone dokáže věrněji zachytit barvy fotí? Dám ti nápovědu, ty to nejsi. ;)

  • shepii (neregistrovaný): Já přeci nikde netvrdím, že něco vím či ne. Nebyl jsem u focení, nemám dostatečně kvalitní zobrazovadlo, nemám jak toto rozhodnout. Pracuji tedy s informacemi v článku?
   Kde tady proboha dokážeš najít problém???

  • uni:

   shepii (neregistrovaný) 24.11.2017 v 13:55
   uni: Však ano, věrnější je jednoznačně Note. Nebo ty můžeš na základě čehokoli tvrdit opak?

   uni 24.11.2017 v 14:11
   shepii (neregistrovaný): Co si takhle přečíst článek? Ty kráso, ultra pátek…:/

   Já problém nikde nehledám, ty jsi začal plácat nesmysly o názorech v článku. Kdybys byl zticha, tak se tady neztrapníš ;)

  • shepii (neregistrovaný): Ale článek vyznívá jinak než hovoříš ty, proto ten rozpor. Ty máš jiný názor, to je v pořádku. Klidně jsi mohl mít např. jiné verze FW v kamerách, takže odlišné výsledky. Předpokládám, že tento test je novější než tvůj.

  • No a co je tobě do toho, že článek vyznívá jinak, než píšu já? Ty nemůžeš už z principu mít názor žádný, protože jsi ani jeden z porovnávaných smartphonů neměl v ruce. Jediné co můžeš, je porovnat si fotky v článku. Tak proč na mě vůbec reaguješ, když ty jsi ten poslední, který má důvod se k mému názoru vyjadřovat?

  • Tenhle pátek je hodně černý…

  • uni: Pro tebe určitě, dneska opravdu perlíš borče.

  • Jako kouzelné, že mé téma jste udělali offtopic a ještě z toho chtěli obvinit mě, great job:D Tohle fakt pobavilo:)

  • uni: Tohle je ale moje vlákno. Tvoje komentáře už opravdu začínají být zárukou další blbosti.

  • shepii (neregistrovaný): Tohle je moje vlákno.

  • uni: Hochu ty asi nechápeš jak funguje diskuse. :D Všechno, co je pod mým prvním příspěvkem, je moje vlákno. To, že ostatní píšu pod tvůj příspěvek v mém vlákně, na tom nic nemění.

  • shepii (neregistrovaný): Jestli to má být trolling, tak je nic moc…

  • uni: Opravdu už radši přestaň, už začínáš nudit. Mně nedělá problém diskutovat s někým, kdo to v hlavě nemá úplně srovnané, ale co je moc, to je moc. Běž si radši napsat úkoly, ať přes víkend můžeš s kamarády ven.

  • Uni : ty jsi vážně…. ???????? ty jsi sice psal o barvách, ale můj následující příspěvek se vyjadřuje částečně k podání barev, ale poté rozebírám celkovou kvalitu fotografií, resp. kvalitu fotoaparátů obou přístrojů. Takže se vlákno pak smerovalo tímto směrem. Celková kvalita.

  • xzeit: Znaven, sorry, btw. „shepii (neregistrovaný) | 24.11.2017 v 16:36“, takže bychom tvou premisu vlastně ani neměli akceptovat.

   No dneska jste se tedy vycajchovali fakt, taková ztráta času totálním offtopicem, škoda.

  • Co má společného UNI a trouba?…………… Všechno!

  • Note 8 absolutni propadak, iPhone jednoznacny vitez.Note 8 opravdu ostuda.Ale, ze se divim u Samsungu..

  • uni: No, musíš ale brát v potaz, že tvoje Lenovo určitě nemá displej kdo ví jak kalibrovaný, takže uznej, že nemůžeš výsledky relevantně posoudit.

   Fotky za dne jsou podle mě hezčí z iPhone, nicméně snímky v noci, tam dostal iPhone strašnou bidu. Mimochodem, je zajímavé, že i když ma iPhone ctyrdiodovy blesk, produkuje už roky hnusný fotky s bleskem, stačí se podívat tady, jak jsou přepálený.

   Že tohle tady ale řeší uni, který si stejně ani jeden nekoupi, to mě nepřekvapuje.

  • Menty: OMG „uni | 24.11.2017 v 15:58“

  • Tohle je tvoje vlákno.

 2. No vidíte iPhone 8 plus mám týden a ještě jsem nezkusil, jak fotí????

 3. Ty odporne omalovanky co lezou z toho Samsungu snad ani nemuzou myslet vazne.

  • Jeste me napada, nemel autor na tom Samsungu zapnuty nejaky insta filter nebo neco podobneho, co takhle k*rvi fotgrafie? Vzdyt to nema s realitou nic spolecneho.

  • Na realitu ti sere bílý tesák, uživatel smartphonu chce vidět na fotkách zářivé barvy.

  • Dobrý večer, Petře, zaručuji se Vám za to, že jsem ani u jednoho smatrphonu nepoužil žádný filtr. Telefony byly nastaveny na automatický režim a měly naprosto stejné podmínky, za kterých fotily dané scény. David Skopal

 4. Tak on i Apple by zvládl udělat ten foťák tak, aby měl barvy jako Samsung, ale to nikdo nechce, že.. Podstata fotoaparátu je zachytit okamžik v co jak nejreálnějším podání, což očividně zvládá daleko lépe iphone. Pokud si z toho budu chtít potom dělat omalovánky, na to už jsou jiné programy.

  Pokud se bude kvalita fotek měřit podle barviček, tak samozřejmě bude vítězem vždy Samsung..

  • V co nejreálnějším podání, ale taky musí být zachycena co nejlépe i z jiných hledisek kromě barvy. Ostrost, co nejméně šumu, co nejvíce detailů apod. Samsung má prakticky mínus za menší přesnost barev – tady je to o tom, jak výrobce automatický režim nastaví. Vyvážení bíle není prostě nejlepší, může to řešit update FW.

  • xziet
   tebe aj ked na howno povedia že je čokolada tak ho zožereš lebo farbu ma podobnú

  • kalamar dokonalejsi popis xzeita jsem tady jeste necetl. Palec nahoru…

  • Za mě taky +1. Větší šašky než je xzeit, Menty a HTCJirka jsem v diskusích nikdy nepotkal.

  • Menty je v pohode, k tem dvema bych priradil jesta Patrika alias ph a urcite uniho.

  • Tady to tak trochu vypadá, že vás zrovna pustili z pomocné školy. Samozřejmě jste úplně mimo a jelikož nemáte žádné argumenty, snažíte se tady někoho urazit. Co jiného se ale od hlupaků bez argumentů dá čekat, že?

   Ono vám ani nestačí, že také člověk který tyto dva přístroje testoval sám zhodnotil, že celkově fotí lépe Note 8.

 5. No co se tyce foceni, tak podle DXO je Samsung lepsi. Iphone to do celkoveho score dohani videem.

 6. uni uni ako možeš posudiť farebnú vernosť bez kalibrovaného monitoru kolorimetrom a bez toho aby si videl reaálne objekt ktorý bol fotený nechápem prečo redakcia neodfotí štandardizovaný vzorkovník farieb za prirodzeného svetla a všetko bude jasné

 7. UNI: trochu OT, ale to ti jde také dobře. Můžeš mi zcela vážně odpovědět na otázku, jestli máš denně alespoň pár minut normálního čistého spánku ? Kdykoliv se cokoliv napíše a to v jakoukoliv denní/noční hodinu, jsi první, nebo druhý co komentuje, má svůj názor a nikdy se neplete a nikdy nedokáže uznat chybu. Naopak, všichni tvrdí, že červená je červená, jen UNI tvrdí – úterý. Neber to osobně, ale chtěl jsem se zeptat už dávno. Odpovíš mi prosím ?

 8. Mne sa tá saturácia na Samsungoch tiež nepáči. Moje oči doslova trpia keď sa musím pozerať na krikľavé farby Samsungu. Oba modely fotia porovnateľne dobre, no kvôli farbám dávam hlas za Apple. Svet nemusí byť za každých okolností presaturovaný aby bol zaujímavý :)

 9. nechapem jak niekto može povedať že je niektory z nich jasny viťaz. Možno fakt len nejaky fanatik nejakej značky.

  V horších podmnienkach, hlavne v noci je jasný víťaz Samsung Galaxy.
  Ľudí fotí lepšie ovela iPhone. Fotky v lese iPhone, a na začiatku čo sa farieb týka zas Samsung Galaxy…

  Zamna pol na pol

  • Není právě. Barevná věrnost je něco co se dá vyladit. Za dne jsou fotky plus mínus stejně kvalitní. Trochu jiné barvy. Za tmy a horších světelných podmínek fotí lépe Samsung. Celkově hodnocení je o kousek lepší pro Samsung. Dejme tomu iPhone má celkově o pár bodů méně.

 10. Mne vyhovuje viac note8

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).