Domů » Bleskovky » Fotoaparát Mi Note 3 zaujal redaktory DxOMark: jedná se o nejlépe fotící Xiaomi

Fotoaparát Mi Note 3 zaujal redaktory DxOMark: jedná se o nejlépe fotící Xiaomi

Smartphony Xiaomi nikdy nekonkurovaly těm nejlepším fotomobilům, a zřejmě ani proto si je redaktoři serveru DxOMark nebraly často do testů. S novou metodikou nastolenou letos v září se prvním testovaným smartphonem Xiaomi stal model Mi Note 3, a nevedl si vůbec špatně.

Mi Note 3 disponuje stabilizovaným duálním fotoaparátem se dvěma 12 Mpx senzory – optika nad tím hlavním má světelnost f/1.8, optika sekundární kamerky umožňuje 2× přiblížení se světelností f/2.6. Mezi klady redaktoři DxOMark zařadili rychlý a přesný autofokus, přesnou expozici, kvalitní zoom, povedenou simulaci bokeh efektu a efektivní odstraňování šumu za jakýchkoliv podmínek. Mezi zápory patří ztráta detailů při slabém osvětlení, viditelný šum v homogenních a stínových místech při slabém světle a občas nedostatky v barevném podání.

Co se videa týče, kladem je přesná expozice, vyvážení bílé barvy, účinná stabilizace, a rychlý autofokus. Videu (a tím i celkovému hodnocení) zlomily vaz nižší detaily za všech světelných podmínek, změny ostrosti na po sobě následujících snímcích a v určitých situacích nižší snímkovací frekvence.

Xiaomi Mi Note 3 sice na úplnou špičku v testech nedosáhl, obdržel však 90 bodů, čímž se postavil na úroveň HTC U11 či loňských Pixelů. Pokud bychom navíc nebrali v potaz výkon při natáčení videa, tak z hlediska pořizování fotografií by smartphonu od Xiaomi patřila šestá příčka. Kompletní fototest Xiaomi Mi Note 3 si můžete přečíst a prohlédnout na stránkách DxOMark.

Xiaomi Mi Note 3: skleněný elegán s duálním fotoaparátem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).