Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Foťák pod displejem bude brzy realitou. Hlavní dodavatel spustil masovou výrobu

Foťák pod displejem bude brzy realitou. Hlavní dodavatel spustil masovou výrobu

Výřez, průstřel nebo vysouvací selfie fotoaparát jsou způsoby, jakým výrobci zvyšovali poměr displeje k přední straně. Ani jeden z těchto způsobů však není bez chyby a uživatelé tak čekají na další velkou inovaci na poli smartphonů. Jedná se o umístění předního fotoaparátu pod displej telefonu. Nyní se objevily informace od známého leakstera Ice universe, které potvrzují jejich blízký příchod.

Čínská společnost Visionox, která mimo jiné vyrábí i flexibilní OLED displeje, vydala do světa zprávu, že začíná masová výroba řešení pro fotoaparáty pod displejem. Z přiloženého videa s čínským komentářem není jasné, zda se Visonox postará jen o fotoaparát, jen o displej nebo bude mít pod svojí správou komplexní řešení. Podle zahraničních zdrojů a překladu tiskových zpráv se však očekávají hardwarové úpravy displeje a software, který vylepší konečnou kvalitu fotografií. V části displeje nad fotoaparátem by měla být speciální vrstva, která dokáže měnit propustnost světla nezávisle na zbytku displeje.

visionox in display selfie cameras
Společnost Visionox spustila masovou výrobu řešení fotoaparátů pod displejem

Ice universe ve svém tweetu uvedl, že první smartphony s fotoaparátem pod displejem budou představeny již brzy. Původně se očekávalo, že komerční produkty s takovou technologií budou dostupné až na konci letošního roku nebo začátkem roku 2021. Visionox však již teď spustil masovou výrobu a na softwarovém vylepšení tohoto řešení spolupracuje s výrobci smartphonů. Možná se brzy dočkáme modelů od čínských společností Xiaomi nebo Oppo, které se o umístění fotoaparátů pod displej pokoušely již dříve svým vlastním způsobem.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments