TOPlist

Fossil chystá nejlepší hodinky s Wear OS. Půjdou po krku Samsungu

fossil gen 5 wear os logo 2 1536x864 1

Hodinářský gigant Fossil, který spadá pod Google, je už delší dobu předním výrobcem chytrých hodinek s operačním systémem Wear OS. S novou dohodou mezi Googlem a Samsungem je nicméně toto postavení v ohrožení, čehož jsou si zástupci hodinářské skupiny vědomi. Chystají proto nový model chytrých hodinek s vylepšeným systémem Wear OS.

Do boje proti rostoucí korejské hrozbě vyráží Fossil ve spolupráci s Qualcommem, jenž bude pro chystané chytré hodinky dodávat čipsety. V rámci programu Wearable Accelerator se chystá Fossil dodat letos na trh „nejlepší možné hodinky se systémem Wear OS“.

fossil gen 5 hodinky
Jsme zvědaví, jak dopadne souboj mezi firmami Fossil a Samsung o titul krále hodinek s Wear OS

Fossil je nicméně na detaily skoupý, takže není jisté, co má za lubem. Otázkou zůstává, zda chystané hodinky poběží na loňském čipsetu Snapdragon Wear 4100, nebo jestli má hodinářská společnost v rukávě jiné trumfy. Na poli chytrých hodinek se nicméně rýsuje zajímavý souboj se Samsungem, který má už příští měsíc představit hodinky Galaxy Watch 4 s inovovaným systémem Wear OS od Googlu.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku