Domů » Bleskovky » Fossil chystá nejlepší hodinky s Wear OS. Půjdou po krku Samsungu

Fossil chystá nejlepší hodinky s Wear OS. Půjdou po krku Samsungu

Hodinářský gigant Fossil, který spadá pod Google, je už delší dobu předním výrobcem chytrých hodinek s operačním systémem Wear OS. S novou dohodou mezi Googlem a Samsungem je nicméně toto postavení v ohrožení, čehož jsou si zástupci hodinářské skupiny vědomi. Chystají proto nový model chytrých hodinek s vylepšeným systémem Wear OS.

fossil gen 5 wear os logo 2 1536x864 1
Chytré hodinky z koncernu Fossil jsou systému Wear OS dlouhodobě věrné

Do boje proti rostoucí korejské hrozbě vyráží Fossil ve spolupráci s Qualcommem, jenž bude pro chystané chytré hodinky dodávat čipsety. V rámci programu Wearable Accelerator se chystá Fossil dodat letos na trh „nejlepší možné hodinky se systémem Wear OS“.

fossil gen 5 hodinky
Jsme zvědaví, jak dopadne souboj mezi firmami Fossil a Samsung o titul krále hodinek s Wear OS

Fossil je nicméně na detaily skoupý, takže není jisté, co má za lubem. Otázkou zůstává, zda chystané hodinky poběží na loňském čipsetu Snapdragon Wear 4100, nebo jestli má hodinářská společnost v rukávě jiné trumfy. Na poli chytrých hodinek se nicméně rýsuje zajímavý souboj se Samsungem, který má už příští měsíc představit hodinky Galaxy Watch 4 s inovovaným systémem Wear OS od Googlu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Fossil ma moc pekne hodinky a nemel takove problemy s odloupávanim nabíjecího krouzku, uz bych taky jedny mel. Snad to u tehle verze vyresi.

    • Zrovna reklamuji po druhé hodinky Fossil s přesně tímto problémem, hodinky často nenabíjí a kroužek se odlepuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).