Flip Launcher pro Android: Mějte své oblíbené aplikace vždy po ruce

Jednou z velkých výhod systému Android je jeho vysoká míra přizpůsobitelnosti pomocí hromady leckdy zdarma dostupných aplikací. Mezi ty zajímavější z nich patří právě Flip Launcher. Ačkoliv by se dle názvu mohlo zdát, že se jedná jen o další nadstavbu, jako třeba populární GO Launcher, není tomu tak. Flip Launcher je ve skutečnosti velmi zajímavou záležitostí, která zpříjemní život mnoha uživatelům Androidu. Celý princip spočívá v přístupu k vašim oblíbeným aplikacím a kontaktům odkudkoliv, jak při prohlížení internetu, tak při hraní her a podobně. Ten je realizován otevíratelnými nabídkami, které se podle vašeho gusta umístí na levou či pravou stranu displeje.

    

Do každé poté můžete umístit čtyři libovolné zástupce respektive šest v landscape modu (kdy ale zůstanou pouze čtyři nabídky, počet se tedy vyrovná). Nelze bohužel měnit jejich počet, je však nastavený optimálně a na běžně velkém displeji nebude problém se do ikon strefovat. Vybrat si zato můžete počet zobrazených nabídek, kdy není problémem používat pouze jednu sekci stejně tak jako šest. Celkově je tedy míra přizpůsobitelnosti velmi slušná, možnosti zde popsané ještě nejsou kompletní a můžeme předpokládat, že se časem dočkáme i rozšiřujících updatů. Vše má ale svá úskalí a na mém přístroji například při většině pokusů o zástupce kontaktu spadne celá aplikace Kontakty. Pravděpodobně se ale jedná o ojedinělou chybu, jelikož se projevovala jen u mě a nikdo jiný si zatím nestěžoval. Dále mi celkově ještě nepřišly úplně svižné reakce aplikace, ani to by však nemuselo být výsadou všech přístrojů. Suma sumárum, i přesto, že je potřeba na aplikaci trochu zapracovat, je Flip Launcher skvělou záležitostí, která je navíc k dispozici zcela zdarma a to téměř bez reklam.

-

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku