Domů » Bleskovky » Flexibilní obr od LG: Ohebný displej s úhlopříčkou 18″ představen

Flexibilní obr od LG: Ohebný displej s úhlopříčkou 18″ představen

Filmové snímky s vědecko fantastickou tématikou nás neustále zásobují představami tvůrců o budoucnosti plné flexibilních obrazovek. Ačkoliv výrobci elektroniky na této technologii pracují již řadu let, do praxe se zatím dostává velice pomalu. Klíčový průlom v této problematice se nyní podařil společnosti LG, která před několika hodinami představila prototyp flexibilního panelu s úhlopříčkou osmnáct palců.

 

Jeho rozlišení je sice na dnešní poměry skutečně archaické (1200 x 810), nicméně jeho hlavní zbraní je úžasná ohebnost. Díky ní lze displej snadno srolovat do ruličky o průměru pouhé tři centimetry. Další technologickou libůstkou, kterou jihokorejský představil, je transparetní OLED panel s trojnásobně vyšší propustností světla, než jakou nabízí ostatní konkurenti. Podle zástupců z divize LG Display se komerčního nasazení dočkáme nejdéle do roku 2017.

 

Prvními produkty využívající obě představené technologie se stanou pochopitelně televizory, po kterých budou následovat další zařízení. To by mohlo pro mobilní odvětví znamenat výrazný posun v oblasti již tolik fádního designu, který současné smartphony nabízí.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Zdeněk (neregistrovaný)

    Já osobně nejsem příznivcem transparentních displejů. Nevidím v nich žádný přínos, ale jen samé zápory. Například k odleskům se navíc přidá i rušivé pozadí za displejem, kdokoliv před může sledovat, na co se právě díváte (to by možná vyřešit šlo), menší kontrast a jas atd. Jako technologický demo je to fajn, ale použití snad jen na reklamní účely. Něco jako dotykové ovládání na pracovních stanicích :) Nebo hlasové ovládání. Buď vás budou bolet ruce od neustálého zvedání nebo hlasivky :) A ohebný je taky super :) To se mi bude jako displej v rukách kroutit a když na něj budu chtít dotykovat, tak se mi bude prohýbat? Ale třeba mají výrobci nějaké vychytávky schované :)

    • HekTest (neregistrovaný)

      Trochu víc představivosti to chce :), s vaším přístupem by jsme dodnes všichni jezdili leda tak na koních a posílali si dopisy :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).