Domů » Bleskovky » Firefly V65: První tabletofon s fullHD rozlišením na světě

Firefly V65: První tabletofon s fullHD rozlišením na světě

Čínský výrobce Firefly oznámil příchod nového zařízení, které nese označení V65. Jedná se o obří smartphone s úhlopříčkou displeje 6,44“ a velice jemným rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. O dostatečně svižný chod se stará čtyřjádrový čipset MediaTek s taktem 1,5 GHz a rovné 2 GB operační paměti. Další výbavu tvoří interní úložiště schopné pojmout šestnáct gigabytů dat a hlavní fotoaparát s rozlišením 13Mpx, který samozřejmě doplňuje čelní pětimegapixelová kamerka pro videohovory.

   

Snímky z tiskové zprávy se též chlubí přítomností stylusu z čehož lze vydedukovat, že Firefly V65 se pustí do přímého souboje s populárním tabletofonem Samsung Galaxy Note II. Obří displej a výkonný hardware si samozřejmě vyžádá i pořádnou porci energie, kterou dodává integrovaný akumulátor s kapacitou 3150 mAh. Vraťme se však ještě na chvíli k použitému displeji, který disponuje technologií OGS vyznačující se integrací dotykové části a krycího skla do jedné vrstvy. To kromě rozměrové úspory přináší výhodu v podobě vyšší propustnosti a tím pádem lepší zobrazovací vlastnosti. S tímto též souvisí relativně zajímavá spekulace která uvádí, že totožný panel se má objevit i v připravovaném tabletofonu Sony Xperia L4 (Togari). 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. Knoxx (neregistrovaný)

  To už by se dalo říct i o S4 a jemu podobných. Zajímavé, že když vyšel dell streak 5″ někdy před 2 lety, tak to každej bral jako tabletofon :D

  • No ono jaký objem měl Streak a jaký mají dnešní 5″ placky.

  • teď mám Note na které jsem přešel právě ze Streaku a neřekl bych, že byl nějak dramaticky větší

  • Pipa: ach jo, tak do čísel, škoda, že si to nevypočítáš sám…:-/ Tak 5″ Samsung S4 vs 5″ Dell Strek je 40% objemu přístroje ve prospěch S4 a zároveň je o 33% lehčí. To je dle mně na „stejnou krabičku“ docela solidní rozdíl. Hodnocení, jestli je to dramatické je pak subjektivní. Já bych to takto nenazval, ale jako významný rozdíl se to nebojím označit.

 2. FullHD? Hezký a k čemu to je?

  • k lepsiemu citaniu textu a lahsej tvorbe textov na reklamne plagaty ;)

  • A ještě k tomu, aby se někteří měli na co blbě ptát přeci :D

  • Peete: Neboj, ked s tym pride Nokia, bude to mceza ospevovat. Proste typicky „Hulanstyle“ :-D

 3. fore (neregistrovaný)

  Vůbec nekopírujou Note2 .. už jen ten první obrázek těžce zavání :D Zboku je to zase S3 a ta baterka …. no nic moc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).