Domů » Bleskovky » Finská média: Nokia žádala Elopa o přijetí nižšího odstupného, on odmítl z důvodu rozvodu

Finská média: Nokia žádala Elopa o přijetí nižšího odstupného, on odmítl z důvodu rozvodu

Podle středečního vydání finských největších novin Helsingin Sonomat, Nokia požádala bývalého CEO Stephena Elopa, aby přijal nižší bonus za odstoupení, čímž by uklidnil naštvané lidi z okolí společnosti a uklidnil protesty ve Finsku. Reakce naštvaných Finů se vystupňovaly, když předseda dozorčí rady špatně vyložil informace porovnávající zlatý padák pro Elopa a jeho předchůdce. Společnost odhalila, že musí Elopovi vyplatit 25 milionů dolarů, aby mohlo dojít k uzavření dohody s Microsoftem, což je v daném oboru relativně běžná částka.

 

Nokia se nyní snaží napravit veřejné mínění a požádala Elopa, aby přijal nižší bonus. Tímto krokem by měl uklidnit některé kritiky. Později bylo novinami Helsingin Sonomat odhaleno, že Elop odmítá snížení odměny, jelikož se bude rozvádět. Elop si zřejmě myslí, že nedonutí svou ženu akceptovat snížení 25 milionového odstupného. Nokia nikdy nebyla ve Finsku pod takovým tlakem, média se ke společnosti vždy chovala jako v rukavičkách a nepokoušela se takto prošetřovat jednotlivé kroky vedení. Možná nový tlak médií pomůže k dalšímu odhalení zákulisí a motivaci k některým krokům, které vedly k pádu a následnému prodeji průkopníka v produkci mobilních telefonů.

David Podzimek

17 komentářů

 1. rte (neregistrovaný)

  Já bych mu nedal ani „krejcar“.

 2. milan (neregistrovaný)

  Pokud byla sepsána pracovní dohoda a k ní navazující dokumenty, pak se mají dodržovat z obou stran a to bez ohledu na populárnost ujednání v nich uvedených. Pokud by takové dokumenty byly nemorální, měl by být odejit ten, kdo takové dokumenty projednal a schválil, případně by měl být zažalován za překročení pracovních povinností či obecných norem.

 3. :-)) „Situace se v zemi zhoršila..“ Co to je ?? Je uvedena do pohotovosti armáda, nebo jenom sbor dobrovolných hasičů ? :-) Tohle je prostě „novinářskej“ démon, ale pobaví :-)

  • David Podzimek

   Situace se vztahuje k protestům/odporu/naštvání z prodeje Nokie. Finové na společnost byli hrdí a byla symbolem vymanění z ekonomických problémů. Proto se dá čekat, že na změny někteří nereagují dobře.

   Možná ta formulace nebyla ideální :) „situace v zemi“.

  • Ano, šlo mi o tohle spojení co při tomhle tématu opravdu trčí a vyvolává úplně jiné asociace. :-) Nic ve zlém, když do toho ještě sáhnete, tak tohle klidně smažte :-)

  • David Podzimek

   Není třeba, jsme rádi za odezvu :) Díky.

 4. Já bych se na něj vysra* celou Nokii akorát položil a MS v tom má taky prsty a né malé. Jej kéž by to akcionáři neschválili a nic by se neprodalo.

  • Toto je úplně zbytečné psát, vždy se objeví následně nějaký exot, co tu bude hlásit, že Elop nastoupil do rozjetého vlaku a že to někdo udělat musel :D a ten zbytek, co tvrdí že je to super k jakému obchodu dojde, byl v dětství asi hodně týraný :-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   Jasne, kazdy kto nema nazor ako ty je vadny… Take bolsevicke…

  • Hele mě je to už na jednu stranu jedno ,protože už jsem Nokii neměl už cca 5let. Vsadil jsem na HTC a max spokojenost žádné reklamace nic tak jako u Nokie kde tehdá vše provrzávalo, sekalo a restartovalo se to. Zítra bych měl mít Note 3 a po dlouhé době nebudu mít HTC. Změna je život ,ale Nokii už bych asi nechtěl stejně a to hlavně díky WP.

  • Jasně, že v tom má prsty. S tím už do Nokie šel, že ji má prodat. Taky za to dostal bonus.

   A akcionáři už věděli, že nejlepší kupec bude MS, proto si vybrali jeho.

  • Přesně to bylo jasné jen jak jsem slyšel že jde s MS. Ještě si živě pamatuji jak představoval Smartphone se Symbianem a vzápětí to utopil tou podporou že už se Symbianem končí. Tuším že to byla Nokie 808 :) Je to prostě trojský kůń ať si každý říká co chce ,ale je toto pravda.

  • V čem je „trojský“? Vždyť mu akcionáři při nástupu nabídli bonus, pokud to prodá.

 5. Strašne nesympaticky slizoun (na post CEO MS sa teda hodí)

 6. Koukám, že kdokoliv bude v MS, tak vám to bude ležet v žaludku.

  Nechápu, když měl Elop ve smlouvě extra peníze za prodej Nokie, tak proč všichni křičí, udělal co mel ve smlouvě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).