Finální podoba komunikátoru HTC Trinity – zklamání ?

HTC TrinityO chystaném PocketPC HTC Trinity bylo již napsáno opravdu mnoho, ale ve skutečnosti se o něm zase tolik informací nevědělo. Termín \”tajemné PocketPC” na něj sedl jako vyšitý. Server HPC.ru dnes ale přinesl první, i když stále počítačem generované, obrázky Trinityho a upřesnil také jeho hardwarové parametry. Osobně jsem z jeho nové finální podoby trochu zklamaný, ale podívejme se už na hardwarové parametry.

Trinity poběží na operačním systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, k dispozici bude mít 64MB RAM a 128MB ROM. Displej bude dotykový s rozlišením 240×320 px při 65k barvách, úhlopříčka 2.8\”. Trinity bude komunikovat jak v klasických GSM, tak i UMTS sítích. Kromě Wi-Fi 802.11b a Bluetooth bude podporovat také datové přenosy přes GPRS a EDGE (třída 10). Pro propojení s PC bude sloužit klasický miniUSB konektor. Původně se spekulovalo, že Trinity nebude obsahovat GPS přijímač a Wi-Fi, nakonec se jej ale výrobce rozhodl ponechat.

Slot bude pro paměťové karty typu MicroSD. Jistě potěší integrovaný GPS přijímač (pravděpodobně čip SiRF Star III) a 2Mpx fotoaparát (+ VGA kamerka pro videohovory). Rozměry Trinityho jsou 108 x 58 x 18 mm. Na trhu by se měl HTC Trinity objevit pravděpodobně už v polovině července, ale bude mít vůbec šanci na úspěch ?

Původní render a nový render Trinityho
1 2

Zdroje: MSmobiles, HPC.ru

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku