Domů » Bleskovky » Finální Android 8.0 pro Pixely a Nexusy zřejmě dorazí s předstihem

Finální Android 8.0 pro Pixely a Nexusy zřejmě dorazí s předstihem

Google na nedávné vývojářské konferenci I/O představil novou verzi systému Android, která se zatím schovává za písmenko O. Odvážlivci mohou nehotový Android O testovat díky Android beta programu na zařízeních Google Pixel a Nexus, tato zařízení se také jako první dočkají finální verze. Ta by v letošním roce navíc měla přijít dříve, než bylo dosud u Google obvyklé.

Google na I/O oznámil, že Android O vyjde na konci letošního léta, tuto informaci nyní rozšiřuje David Ruddock ze serveru AndroidPolice, podle jehož informací ze spolehlivého zdroje má být update pro Pixely a Nexusy vypuštěn v prvním či ve druhém srpnovém týdnu; tento termín je však podmíněn hladkým průběhem testování. Od Google se letos očekává i představení druhé generace smartphonů Pixel, jejich premiéra se však má odehrát v tradičnějším podzimním termínu.

Android O: na jaké novinky se můžeme těšit?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).