Domů » Bleskovky » Final Fantasy III: Spousta zábavy za spoustu peněz také pro Windows Phone

Final Fantasy III: Spousta zábavy za spoustu peněz také pro Windows Phone

Japonská herní série Final Fantasy je velmi oblíbená u hardcore hráčů RPG, první díl série vyšel v roce 1987 a dnes má na svém kontě již 14 dílů, patnáctý má brzy přijít na PlayStation 4 Xbox One. Na mobilní telefony se díky studiu Square Enix, vlastníka značky Final Fantasy, dostávají předělávky prvních dílů. Prvních pět plus několik speciálních dílů jich vyšlo pro Android a iOS, na Windows Phone byl dostupný prozatím jen díl první. Dnes k němu přibyl díl třetí.

FINAL FANTASY III for iPhone: Launch Trailer (English)

Třetí díl Final Fantasy byl posledním, který byl přeložen z japonštiny do angličtiny a to v 3D remaku pro Nintendo DS v roce 2006. Předtím nebyl v zahraničí nikdy vydán i přesto, že byl v roce 1990 nejrozsáhlejším RPG (role playing game – hra na hrdiny), které kdy vyšlo pro NES (Nintendo Entertainment System). Předělávka sklidila velký úspěch a prodalo se jí víc než milion kopií po celém světě. Oproti předchozím dvěma dílům přinesla do světa RPG systém volby povolání.

   

Není jasné, proč vývojáři ze Square Enix dosud nevydali pro Windows Phone druhý díl a přišli rovnou se třetím. Jako bonus pro Winodws Phone hráče je zde, stejně jako v prvním díle, podpora Xbox Live. Bohužel fanoušky série určitě nepotěší cena stanovená za hru – 15,99 USD (331,99 Kč). Je možné si ale hru vyzkoušet nejdříve v demoverzi a zhodnotit, zda se investované prostředky vyplatí.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Za ty peníze ač mě to velmi mrzí si FF nekoupím… za stejné prachy už skoro koupim výprodejovou hru na PS3. Pro mě je limit 200 Kč za hru na mobil.

 2. Taky tak, hlavně když to stojí dvojnásobek toho, co na ostatních platformách.

  • Jakub Karásek

   na ostatních platformách do 5. ledna probíhá vánoční akce za polovic, jinak běžně cena také atakuje hranici 300 Kč

 3. David Podzimek

  Hra není příliš podařená, dobře bych nákup zvážil.

  • maxxz (neregistrovaný)

   A to hodnotíte dle čeho? Trial jsem zkusil a nic špatného nevidím. Final Fantasy III jsou příběhové skvele.

 4. WTF (neregistrovaný)

  ten autor nevie čo má pýtať za hry …

 5. Alcarmo (neregistrovaný)

  V rámci akce Red Stripe Deals na Windows Phone je nyní hra zlevněná o 50 % na 160 Kč. Mám první díl, takže s touhle nabídkou neváhám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).