Facebook utrácí za ochranu Zuckerberga stovky milionů dolarů, je hromosvodem pro nenávist vůči sociální síti

zuckerberg press official (

Facebook v posledních letech čelí mnoha skandálům, jeho reputaci nepomáhají kauzy jako ovlivňování amerických prezidentských voleb, ale ani sbírání a úniky dat o svých uživatelích. Internetový kecálek Whatsapp, jenž je ve vlastnictví Facebooku, si v posledních měsících s chystanou změnou podmínek také příliš bodů nepřipsal.

Dle výroční zprávy, kterou společnost pravidelně vydává, se mnoho kritiky, jež se na firmu provozující nejznámější sociální síť laděnou do modra snáší, je automaticky přenášena na jejího zakladatele Marka Zuckeberga. Ten je i díky svému zfilmovanému příběhu mnohými považován za padoucha. Firma proto za ochranu Zuckerberga a jeho rodiny loni zaplatila 23 milionů dolarů (bezmála půl miliardy Kč).

Jedním z důvodů je i pandemie koronaviru, která výrazně zvýšila náklady na cestování, ale i nutnost poskytování ochranných prostředků samotné ochrance a kompenzace za práci v rizikových podmínkách. Firma se také chystá zvýšit výdaje na ochranu svých ředitelů, a to i z důvodu událostí, které se aktuálně na americké půdě odehrávají. Jednou z nich je například útok na Kapitol, ke kterému došlo v lednu letošního roku.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku