Facebook spustil bezplatné VoIP, zatím však pouze v USA

Na začátku ledna začal Facebook v Kanadě testovat bezplatné volání přes WiFi a mobilní data, které proběhlo na výbornou a proto se sociální gigant rozhodl tuto službu otevřít široké veřejnosti. Abychom však byli přesní, tak nová služba se prozatím týká všech uživatelů s pobytem na území USA a majitele zařízení se systémem iOS. Samotné volání probíhá skrze stávající aplikaci a k uskutečnění hovoru je tedy nutné připojení k internetu za pomoci WiFi sítí či datových služeb operátora. Volaný se o příchozím hovoru dozví formou oznámení na displeji telefonu a jednodušše ho může přijmout či odmítnout.

Ačkoliv si to možná neuvědomujeme, tak pro Facebook to znamená výrazný posun před ostatní konkurenci zaměřující se na VoIP telefonování. Zda to zásadně ovlivní pozici konkurenčního Skypu, si v tuto chvíli netroufám odhadovat. Podle redaktorů serveru TheVerge, je kvalita hovorů na velmi dobré úrovni a tím pádem snese srovnání s konkurenty typu Viber a Vonage. Bude zajímavé sledovat, jak se k celé věci postaví Google s jeho sociální sítí Google+, která sice podobnou službu již nabízí, ale je omezená pouze na provozování z klasických počítačů.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku