Domů » Bleskovky » Facebook spustil bezplatné VoIP, zatím však pouze v USA

Facebook spustil bezplatné VoIP, zatím však pouze v USA

Na začátku ledna začal Facebook v Kanadě testovat bezplatné volání přes WiFi a mobilní data, které proběhlo na výbornou a proto se sociální gigant rozhodl tuto službu otevřít široké veřejnosti. Abychom však byli přesní, tak nová služba se prozatím týká všech uživatelů s pobytem na území USA a majitele zařízení se systémem iOS. Samotné volání probíhá skrze stávající aplikaci a k uskutečnění hovoru je tedy nutné připojení k internetu za pomoci WiFi sítí či datových služeb operátora. Volaný se o příchozím hovoru dozví formou oznámení na displeji telefonu a jednodušše ho může přijmout či odmítnout.

Ačkoliv si to možná neuvědomujeme, tak pro Facebook to znamená výrazný posun před ostatní konkurenci zaměřující se na VoIP telefonování. Zda to zásadně ovlivní pozici konkurenčního Skypu, si v tuto chvíli netroufám odhadovat. Podle redaktorů serveru TheVerge, je kvalita hovorů na velmi dobré úrovni a tím pádem snese srovnání s konkurenty typu Viber a Vonage. Bude zajímavé sledovat, jak se k celé věci postaví Google s jeho sociální sítí Google+, která sice podobnou službu již nabízí, ale je omezená pouze na provozování z klasických počítačů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. Mám dojem, že pozici skypu to neovlivní nijak, protože díky tomu, že skype je jeden z partnerů tohoto programu a MS má s FB dlouhodobě dobré vztahy, bude se spíše jednat o doplněk skypu a vůbec bych se nedivil interoperabilitě mezi skypem a FB (ostatně v klientu skype už je FB zaintegrován a volat už se dá na FB už teď, dokonce i videocall)

  2. R (neregistrovaný)

    Predsa cez Google+ ide aj z mobilu na mobil.

  3. Volat z mobilu na mobil pres internet už jde pres tolik aplikaci, nejlepší je asi Viber a KakaoTalk. ;-)

  4. vsak nebudte z toho taki mimo…je to len technicka moznost bohatej firmy, ktoru moze uskutocnist…ci je toto nejaky boj so skypom si nechajte pre seba…coskoro bude tesco pouzivat voip, co je na tom zvlastne? bezny obchodny cyklus…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).