Facebook otočil o 180 stupňů, výhružky Putinovi jsou opět zakázané

Pexels luca sammarco facebook apple

Minulý týden jsme vás informovali o dočasném povolení otěží ze strany Facebooku a Instagramu pokud jde o nenávistné komentáře směrem k ruské armádě a prezidentům Putinovi a Lukašenkovi. Podle všeho ale společnost Meta, která obě populární sociální sítě provozuje, trochu přestřelila a své dřívější stanovisko mírní.

„Chci, aby to bylo naprosto jasné: součástí naší politiky je ochrana lidského práva na svobodu projevu, pod což spadá také právo sebeobrany v reakci na vojenskou invazi na Ukrajinu. Negativní vyjádření směrem k ruské armádě budeme tolerovat pouze na území Ukrajiny. Pokud jde o ruský lid, naše politika týkající se nenávistných projevů se vůbec nemění – na naší platformě nebudeme tolerovat rusofobii ani jakýkoli druh diskriminace, obtěžování nebo násilí vůči Rusům,“ pronesl prezident pro globální záležitosti společnosti Meta Nick Clegg.

Pro české uživatele Facebooku a Instagramu se nic nemění

Na nenávistné komentáře směřující směrem k ruské armádě či výhružky smrtí Putinovi a Lukašenkovi tedy musí zapomenou všichni ostatní, kterým to dříve Facebook a Instagram povolil. Konkrétně se jednalo o obyvatele Arménie, Ázerbájdžánu, Estonska, Gruzie, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Polska, Rumunska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny. Vzhledem k tomu, že Česká republika se na seznamu nenacházela, pro tuzemské uživatele populárních sociálních sítí se nic nemění.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku