Facebook Messenger dosáhl 5 miliard stažení. Takový úspěch zatím zaznamenaly pouze tři aplikace

messenger

Je to k neuvěření, ale Facebook Messenger je tady s námi v podobě aplikace už skoro deset let. Ačkoli Messenger bude mít výročí až 9. srpna, předčasný dárek si nadělil už nyní. Předevčírem populární chatovací aplikace překonala milník 5 miliard stažení z Google Play (Android) jako teprve třetí aplikace, která nepochází od tvůrců operačního systému Android Googlu.

Celkově dosáhl Messenger této mety jako 14. aplikace v historii, přičemž naprostou většinu z tohoto čísla tvoří aplikace od Googlu ,jako je YouTube, Gmail, Google Mapy či Vyhledávání Google. Dvě ostatní aplikace, které tohoto počtu stažení dosáhly a přitom nepatří pod křídla firmy z Mountain View, jsou shodou okolností taktéž od Facebooku – jde o WhatsApp a samotný Facebook.

whatsapp dark theme
WhatsApp

Tuto pomyslnou hranici překonaly aplikace od Facebooku i přes kritiku, jež se týká laxnosti v přístupu k ochraně uživatelských dat a nasazení koncového šifrování. Alternativy v podobě Signalu či Telegramu sice nabírají na popularitě, nicméně v počtu stažení Messengeru či WhatsAppu konkurovat nemohou. Telegram má na svém kontě přes 500 milionů stažení, zatímco Signal „pouhých“ 5o milionů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku