Domů » Bleskovky » Facebook Messenger dosáhl 5 miliard stažení. Takový úspěch zatím zaznamenaly pouze tři aplikace

Facebook Messenger dosáhl 5 miliard stažení. Takový úspěch zatím zaznamenaly pouze tři aplikace

Je to k neuvěření, ale Facebook Messenger je tady s námi v podobě aplikace už skoro deset let. Ačkoli Messenger bude mít výročí až 9. srpna, předčasný dárek si nadělil už nyní. Předevčírem populární chatovací aplikace překonala milník 5 miliard stažení z Google Play (Android) jako teprve třetí aplikace, která nepochází od tvůrců operačního systému Android Googlu.

messenger
Facebook Messenger

Celkově dosáhl Messenger této mety jako 14. aplikace v historii, přičemž naprostou většinu z tohoto čísla tvoří aplikace od Googlu ,jako je YouTube, Gmail, Google Mapy či Vyhledávání Google. Dvě ostatní aplikace, které tohoto počtu stažení dosáhly a přitom nepatří pod křídla firmy z Mountain View, jsou shodou okolností taktéž od Facebooku – jde o WhatsApp a samotný Facebook.

whatsapp dark theme
WhatsApp

Tuto pomyslnou hranici překonaly aplikace od Facebooku i přes kritiku, jež se týká laxnosti v přístupu k ochraně uživatelských dat a nasazení koncového šifrování. Alternativy v podobě Signalu či Telegramu sice nabírají na popularitě, nicméně v počtu stažení Messengeru či WhatsAppu konkurovat nemohou. Telegram má na svém kontě přes 500 milionů stažení, zatímco Signal „pouhých“ 5o milionů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).