Domů » Bleskovky » Facebook mění algoritmus pro zobrazování článků, bude dávat přednost ověřeným zdrojům

Facebook mění algoritmus pro zobrazování článků, bude dávat přednost ověřeným zdrojům

Facebook prakticky neustále upravuje algoritmus pro zobrazování obsahu. V následující chystané změně se chce zaměřit na články a média. Během posledního roku se zájem o články a jejich sdílení na Facebooku zvýšilo bezmála trojnásobně a nové změny mají tento trend ještě posílit. Facebook si je na základě studie vědom toho, že uživatelé preferují kvalitní články a informace o aktuálních událostech. Bohužel dnes každý uživatel této sociální sítě ví, že najít v záplavě obsahu užitečné informace je někdy velmi složité.

 

Facebook se chce také více zaměřit na mobilní zařízení a lepší zobrazování informací právě ve vlastních aplikacích. Bude tak preferovat při zobrazování články ze známějších a populárnějších zdrojů. Dále se bude snažit na základě čteného obsahu nabízet další tématicky související informace. Tímto chce podpořit celkově kvalitu a legitimitu zobrazovaného obsahu, což by mělo vést uživatele k upřednostnění Facebooku před konkurencí. Není tajemstvím, že po otevření Facebooku vás zaplaví všemožné informace, ale jen těžko mezi nimi najdete zajímavý obsah, proto je krok tímto směrem určitě vítaný.

Tip: Staňte se našimi fanoušky na Facebooku, za chvíli nás bude 21 000.

David Podzimek

11 komentářů

 1. Autor by mohl zkusit občas použít kritické myšlení i na někoho jiného než na Microsoft a Nokii…

  Já to určitě nevítám, protože to je jasná cenzura informací. Facebook mi bude určovat, které články budu číst a které číst nebudu. Nechápu, jak to někdo může prohlásit za vítanou funkci.

  Snad mám právo sám si zhodnotit a posoudit, zda informace ve článku jsou ověřené a pravdivé.

  Navíc by mě zajímalo, jak bude FB zjišťovat, zda je článek z ověřeného zdroje…

 2. mmme (neregistrovaný)

  Tvoje zaujeti Podzimkem me bavi :-) K fejsbuku: pryc jsou doby jeho uzivatelske vstricnosti. Chteji vydelat prachy a proto budou uprednostnovat jakykoli placeny obsah (to je odpoved na tvuj dotaz ohledne overenych zdroju). Nedivim se, takhle to v dnesni dobe proste funguje. Casem zavedou urcity poplatek za obsah bez reklam. Nebo zdarma s reklamou atd.

  • pravda (neregistrovaný)

   Je jeden z mála zdejší redakce, který si nebere servítky s WP, proto to zaujetí ;)

  • Podle mě je celá smartmanie těžce Android/iOS zaměřená, takže argumentovat tím, že je p. Podzimek jediný kdo si s WP nebere servítky je velmi mimo, stejně tak funguje p. Hajn a další, pouze zde roste WP komunita, která je poměrně silná, to je vidět i na foru. Což vzhledem k tomu jak je WP na nic je velmi zvláštní, že ? :-)))

  • Wp je na nic? aha

  • Ježiši Maria, to myslel jako sarkasmus, ty génie.

  • pravda (neregistrovaný)

   Důvodem, proč je u nás WP relativně úspěšný je fakt, že je levný a hlavně od Microsoftu (na to hodně lidí stále, nevím proč, slyší). Bohužel u nás není kupní síla na to, aby se více kupovali iPhone.

   V globálním měřítku je však WP stále se 4%, čili nic moc.

   A Smartmania je těžce WP fans webem, už jen proto, že se tady propaguje WP na každém rohu, včetně sálo dlouhých „seriálových“ článků (výběr WP freeware her, slevy na WP storu, tento typ článků tu pro jiné platformy není, pokud vím…)

  • Ak by bola Smartmania WP fans webom, tak by jej stranky bez problemov fungovali hlavne v IE. Ale kedze pre problem s iFrames tlacidlo BACK stale nefunguje, tak je to nepravdive tvrdenie :-)

 3. Nevím jestli je SM orientována na A/iOS. Obvykle vyzobávám novinky o WP a přijde mi, že jsou napsány srozumitelně a nijak zvlášť tendenčně. Subjektivně..

 4. To jste skoro všichni padlí na hlavu? Je tu 6 příspěvků a pouze jeden k tématu?! Ostatní řeší A-WP-iOS. Ale zpátky k FB. Upřímně, je mi celkem putna jak FB bude řadit zprávy. Ale neskutečně mě vytáčí, jak důsledně přepíná řazení na „Vybrané příspěvky“ a náhodně nezobrazuje příspěvky některých mých přátel. Počet přátel na FB udržuji do 100 a chci defaultně vidět všechny jejich aktualizace a následně u některých nastavit skrytí. A ne aby to za mě dělal nějaký algoritmus a ještě k tomu špatně.

  • On to nedělá špatně. On to dělá tak, jak chce Facebook. Zajímavé počtení, jak to na FB chodí je např. zde: [odkaz]

   Také mi ty „vybrané příspěvky“ velmi vadí. Chci zobrazovat to aktuální co tam je a ne to, o čem si FB myslí, že by mě mohlo zajímat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).