Domů » Bleskovky » Facebook dostane tento týden videoreklamy, spouštět se budou automaticky

Facebook dostane tento týden videoreklamy, spouštět se budou automaticky

Pokud používáte sociální síť Facebook, připravte se na nečekané vyrušení, jelikož mezi obsah brzy dorazí videoreklamy. Informaci přinesl server Wall Street Journal a později ji oficiálně potvrdil i samotný Facebook, první reklamy by uživatelé měli vidět již ve čtvrtek. Jedna z prvních reklam bude zaměřena na nový film Divergent od studia Lion Gate Entertainment. Nemělo by se jednat o klasický trailer, ale o reklamu připravenou speciálně pro Facebook.

 

Reklamě nepůjde nijak uniknout, jelikož k zapnutí přehrávání dojde automaticky a běžným způsobem nepůjde zastavit, zvuk naštěstí bude standardně ztlumený. Reklamy by se měly zobrazit na webu i v aplikacích pro mobilní zařízení. Video se spustí, když na timeline načtete jeho pozici, ale podobě jako na Instagramu přestane hrát, když se na stránce posunete dále.

Délka reklam by se měla pohybovat okolo patnácti sekund. O videoreklamě na Facebooku se spekulovalo již na počátku letošního roku, ale společnost údajně čekala a pečlivě zvažovala způsob nasazení, aby minimalizovala negativní reakce uživatelů. Zároveň musela připravit infrastrukturu, aby zvládla přehrávání videa desítkám milionů lidí, kteří Facebook zapínají každý den.

David Podzimek

9 komentářů

 1. snad je adblock odchytí :-)

 2. FB nepoužívám takže je mi to šumák.

  • Take Facebook nepouzivam a ni ho nehodlam pouzivat,takze at tam sypou co chteji.

  • jbem (neregistrovaný)

   FB používám a když mě tam začnou štvát reklamy, tak ho přestanu používat, takže je mi to šumák.

 3. loko (neregistrovaný)

  Marku dobře ty, jen tak dál :)

 4. proste tip ako zacat zase chodit vonku a nekomunikovat len stale cez fb

 5. FB používám a je mi šumák co o mě vědí.

  Stejně tu bombu ve sklepě nenajdou!

 6. … nemám sklep

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).