Facebook chystá chytré hodinky. Klíčový prvek odkoukaly od Applu

facebook smart watch

Sociální gigant Facebook tu a tam zkouší prorazit také s hadwarovými produkty, které většinou příliš velký úspěch nesklízejí. Ať už jde o smartphone ve spolupráci s HTC, chytré displeje Portal či vlogovací brýle od Ray-Ban, masového rozšíření se jejich hardware prozatím nedočkal.

To ovšem neznamená, že by to Facebook s výrobou chytrých zařízení vzdal. Podle serveru Bloomberg chystá společnost chytré hodinky, které by se svým designem měly podobat Applu. Největší sociální síť světa se nicméně dle dostupných informací rozhodla být „papežštější než papež“ a chystá se nasadit kontroverzní designový prvek – výřez pro kameru.

K čemu bude chytrým hodinkám od Facebooku kamera?

O přípravě chytrých hodinek z dílny Facebooku jsme už informovali dříve, nicméně v té době se ještě nespekulovalo, že by měly disponovat kamerou. Podle informací z června totiž měly mít kamery rovnou dvě – jedna by se měla nacházet ve výřezu displeje, druhá by naopak měla být odpojitelná. Přední kameru budou hodinky od Facebooku pravděpodobně využívat pro videohovory s rozlišením 1080p. Hodinky mají rovněž disponovat podporou LTE.

Facebook (nově pod názvem Meta) má údajně v plánu hodinky představit v létě 2022. Bloomberg nicméně tvrdí, že přesné datum představení ještě nebylo stanoveno.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku