Domů » Bleskovky » Facebook pracuje na chytrých hodinkách. V hlavní roli komunikace a zdraví

Facebook pracuje na chytrých hodinkách. V hlavní roli komunikace a zdraví

Facebook sice primárně vydělává především na reklamě, ale ani hardware ji není cizí; patří jí například značka Oculus vyrábějící VR brýle, před dvěma lety dokonce představila vlastní komunikační zařízení nazvané Facebook Portal. V příštím roce bychom se měli dočkat dalšího zařízení s logem Facebooku, tentokráte by to měly být chytré hodinky.

Facebook Unsplash Brett Jordan
Ilustrační obrázek

„Facebook Watch“: v hlavní roli komunikace a sledování zdraví

Podle serveru The Information, který se odvolává na čtyři zdroje přímo z Facebooku, mají připravované hodinky klást důraz na zdraví uživatele a také na komunikační nástroje. Očekává se úzká integrace služeb Messenger, WhatsApp a Instagram, které Facebook provozuje. Kvůli těmto aplikacím mají být hodinky vybaveny vlastní datovou konektivitou a nebudou se spoléhat pouze na spárovaný smartphone. V oblasti zdraví mají hodinky umožnit využívat služby zdravotních a fitness aplikací třetích stran, mezi nimi například Peloton.

fb watch
Ilustrační obrázek

„Facebook Watch“ mají běžet na open-source verzi Androidu, avšak údajně pouze ve své první generaci, která má dorazit někdy v průběhu příštího roku. Facebook prý připravuje vlastní platformu, kterou údajně dostane druhá generace připravovaná na rok 2023. Je však otázkou, zda mají hodinky od Facebooku šanci na úspěch, zvlášť v dnešní době, kdy je kladen velký důraz na soukromí uživatele; tato oblast se s podnikáním Facebooku příliš neslučuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Facebook už je tak agresivní, že je asi jen otázkou času, kdy se objeví nová sociální síť, na kterou lidi přeskáčou.

    • Už mne taky séře. Mažou blbosti, ale když jsem nahlásila evidentní fake profily zneužívající fotky jiných lidí neví třeba evidentní týrání zvířat, tak to údajně neporušovalo zásady komunity. Ve Vietnamu jde FB na ruku vládnoucí garnituře a nepřímo se podílí na represích. Kdybych neměla na FB přátele, tak bych odešla úplně.

      A hodinky od FB bych si rozhodně nekoupila.

  2. A když dostanu ban za to, že řeknu, že v noci je černo, tak na co mi ty hodinky budou ? :)

  3. Jakože dát FCB ještě i zdravotní data? Hmmm …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).