Eye Scrolling: Galaxy S4 bude umět posouvat obraz pohybem očí (spekulace)

Samsung Galaxy S4 je bezesporu jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku a proto není divu, že s jeho blížící premiérou se hojně množí i zaručeně „pravé“ informace o jeho výbavě. Nejnovější zvěsti hovoří o doplňkové fukci pro automatický posun při procházení dokumentů či internetových stránek. Stejně jako jedna z inteligentních funkcí Smart Stay, má i oční skrolování využívat čelní kamerky umístěné nad displejem. V praxi to zřejmě bude fungovat tak, že pokud uživatel svým pohledem dosáhne na konec stránky, dojde k jejímu automatickému posunutí.

Neoficiální zdroj dále uvádí, že zatím není definitivně jasné, zda se této revoluční technologie dočkáme při samotném odhalení smartphonu Galaxy S4 na akci Samsung Unpacked, která se koná již 14. března v New Yorku, kde nebude chybět ani naše redakce, abychom vám mohli přinést aktuální informace přímo z místa dění. Je prý údajně možné, že bude součástí pozdější softwarové aktualizace, která má dorazit v průběhu letošního roku. Zda se skutečně jedná o pravdivé informace si netroufám odhadovat. Je ale velmi pravděpodobné, že jihokorejský výrobce se bude opět snažit svým zákazníkům nabídnout něco navíc, co odliší jeho vlajkovou loď od konkurence. A jaký je váš názor na skrolování za pomoci zraku? Dokázali byste podobnou funkci ocenit, nebo se podle vás jedná o naprostou zbytečnost?

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku