Domů » Bleskovky » Eye Scrolling: Galaxy S4 bude umět posouvat obraz pohybem očí (spekulace)

Eye Scrolling: Galaxy S4 bude umět posouvat obraz pohybem očí (spekulace)

Samsung Galaxy S4 je bezesporu jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku a proto není divu, že s jeho blížící premiérou se hojně množí i zaručeně „pravé“ informace o jeho výbavě. Nejnovější zvěsti hovoří o doplňkové fukci pro automatický posun při procházení dokumentů či internetových stránek. Stejně jako jedna z inteligentních funkcí Smart Stay, má i oční skrolování využívat čelní kamerky umístěné nad displejem. V praxi to zřejmě bude fungovat tak, že pokud uživatel svým pohledem dosáhne na konec stránky, dojde k jejímu automatickému posunutí.

Neoficiální zdroj dále uvádí, že zatím není definitivně jasné, zda se této revoluční technologie dočkáme při samotném odhalení smartphonu Galaxy S4 na akci Samsung Unpacked, která se koná již 14. března v New Yorku, kde nebude chybět ani naše redakce, abychom vám mohli přinést aktuální informace přímo z místa dění. Je prý údajně možné, že bude součástí pozdější softwarové aktualizace, která má dorazit v průběhu letošního roku. Zda se skutečně jedná o pravdivé informace si netroufám odhadovat. Je ale velmi pravděpodobné, že jihokorejský výrobce se bude opět snažit svým zákazníkům nabídnout něco navíc, co odliší jeho vlajkovou loď od konkurence. A jaký je váš názor na skrolování za pomoci zraku? Dokázali byste podobnou funkci ocenit, nebo se podle vás jedná o naprostou zbytečnost?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. Funkce to jiste muze byt zajimava, bude ale nesmirne narocna na implementaci, predevsim z pohledu user experience.. Vyladit to totiz tak, aby fungovala, ale presto se nebral v potaz napr. letmy pohled dolu, bude obtizne (a uz vubec si nedovedu predstavit, co budou delat lide napr. silhajici). Nicmene pokud se poradi, bude jen dobre…

 2. Borec (neregistrovaný)

  Někdo bude mít hliníkové tělo a někdo telefon, co ho používal James Bond no a někdo bude mít telefon, co posune stránku podle pohybu očí a vo vo vo tom to je :)

  • fore (neregistrovaný)

   I kdyz hlinik navic by se hodil :D

  • Hliník se odstěhoval do Humpolce :D

  • W8 (neregistrovaný)

   hm

   to bude asi také ako to zo zatvorením očí

   väčšinou zaspím po tme a vtedy to nefunguje

   toto je asi taká istá blbosť ako SIII celkovo a ťamťung featurky

  • W8: neprípadaš si už trapne s tym tvojim mindrakom zo Samsungu, veď to ani nema hlavu pätu co pises…taky fanatik uni si tiez pri kazdej prilezitosti pluvne, ale aspon sa to da precitat

  • W8 (neregistrovaný)

   Muňo nevadi ty si mindrak sam o sebe

   Samsung mam u riti ako aj teba

   Ale ak o nom niekto napise nieco zle tak sa bijes do prs ako majitel

   Takze trapnejsi si urcite ty

   Muňo

 3. Nevím, co je na této technologii revolučního. Ano, je to jistě zajímavá novinka a ač jsem skeptický k funkčnosti, tak to může být funkce zajímavá. Ale proč proboha revoluční? Jde jen o nějaký nápad a několik řádků kódu, kterým ten nápad zrealizují. Tak jakápak revoluce?

  • Našlo by se víc „blbostí“ které jsou nazvány slovem revoluční, ale vždy záleží na tom, co to pro koho znamená…

 4. Jako že když kouknu na notifikační lištu (kolik je hodin, IM zpráva,…) tak se mi bude posouvat webová stránka nahoru? wow, jak jsem jen bez toho mohl být…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).