Domů » Bleskovky » Essential Phone propadl, koupilo si jej zhruba 50 tisíc lidí

Essential Phone propadl, koupilo si jej zhruba 50 tisíc lidí

Návrat Andyho Rubina do světa smartphonů se nevydařil, o jeho Essential Phone není mezi fanoušky mobilních technologií zájem, a to i přesto, že je v některých ohledech unikátní. Výchozí fotoaplikace Camera na Google Play v minulých dnech překročila 50 tisíc stažení, což je přibližně počet Essential Phonů v oběhu.

Essential Camera
Essential Camera
Cena: zdarma

Aplikaci Camera si totiž nemohou stáhnout uživatelé jiných smartphonů, počet stažení by měl podle Google udávat celkový počet jedinečných uživatelů, kteří si někdy nainstalovali (nebo aktualizovali) aplikaci na jednom nebo více zařízeních. Toto číslo by mohli ovlivnit majitelé více Essential Phonů; lidé, kteří mají Essential Phone z druhé ruky; či uživatelé, kteří nikdy aplikaci Camera neaktualizovali.

Essential Phone se naučil fotit portréty. V přípravě je druhá generace

Tyto případy však budou víceméně ojedinělé, tudíž číslo 50 tisíc zní poměrně věrohodně, zvláště pak, když další exkluzivní aplikace pro Essential Phone (např. Essential Resources či Essential Services) zaznamenaly pouze 10 – 50 tisíc stažení. Firma Essential nicméně nehází flintu do žita, prodeje telefonu povzbuzuje nižší cenou a údajně chystá druhou generaci.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments