Domů » Bleskovky » Eric Schmidt poodhalil plány Googlu pro letošní rok: Chytré telefony a mobilní web

Eric Schmidt poodhalil plány Googlu pro letošní rok: Chytré telefony a mobilní web

Předseda představenstva Googlu Eric Schmidt  je rád slyšet, i když někdy jsou jeho výroky mírně kontroverzní. V poslední den minulého roku zveřejnil své predikce pro rok 2014. Projevu jednoznačně vévodí mobilní telefony, mobilní web a obecně přesun na tyto menší a neustále přípojená zařízení. Nepoužil výraz jako je post PC éra, ale je jasné, že budoucnost vidí právě v mobilním segmentu. Řekl, že každý bude jednou vlastní chytrý telefon. 

Podle Schmidta bude mít každý v kapse neustále připojený „super počítač“ a díky tomu bude prostor pro novou generaci aplikací ze všech myslitelných oborů. Dodal, že již teď se tabletů a smartphonů prodává více než běžných počítačů a je jen otázkou času, kdy budou dominovat i internetovému provozu. Zároveň vsází na větší rozvoj počítačové inteligence, jejichž první ukázky vidíme ve službách jako je Google Now. Mimo oblast mobilních zařízení očekává Schmidt v roce 2014 přelomová zjištění v oblasti genetiky.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. hm (neregistrovaný)

    Očekávat může…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).