Domů » Bleskovky » Eric Schmidt: Android vyhrává technologickou válku proti Applu

Eric Schmidt: Android vyhrává technologickou válku proti Applu

Výkonný předseda Googlu, Eric Schmidt, se ve svém rozhovoru pro Bloomberg minulý týden nechal slyšet, že Google podle něj jasně vyhrává mobilní boj proti Applu. Současný stav přirovnal k situaci před dvaceti lety, kdy firma z Cuppertina podobným způsobem prohrála válku na poli desktopů proti Microsoftu. Android ve třetím čtvrtletí totiž ovládl 72 procent trhu chytrých telefonů, zatímco iOS se musel spokojit se 14 procenty.

Masivní rozšíření Androidu mají přitom na svědomí především levné smartphony s cenovkou zhruba do 5 000 Kč, které poté, co Nokia zařízla Symbian, nemají prakticky žádnou konkurenci. Telefony vybavené ostatními operačními systémy včetně například Windows Phone jsou zkrátka dražší nebo nemají takovou podporu operátorů, a tak mohou šetřivé masy jen stěží oslovit. Apple na druhou stranu těží především z vysokých marží, díky kterým je z něj i přes nižší prodeje (v porovnání s Androidem) právem nejbohatší firma světa.

Zdroje: AndroidCentral, Bloomberg

Miroslav Havlíček

3 komentářů

  1. Je v teto valce nejaky treti kun? Dva krocani asi opravu neudelaji orla :-)

  2. Kuko (neregistrovaný)

    No z toho 70% svetoveho podielu androidov je asi 90% suniek za 100-200€ a ak to je nejaka technologicky pokrok tak dakujme bohu za WP8 a iOS a dufam ze aj RIM

    Uz aj mojom okoli ludia radsej z Androidu prejdu na hlupy telefon z tlacidlami,vydrzia dlho a hlavne funguju

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).