Domů » Bleskovky » Epson Moverio BT-100: Projekční brýle s Androidem

Epson Moverio BT-100: Projekční brýle s Androidem

Společnost Epson jako první na světě představila brýle s operačním systémem Android. Zařízení nese název Moverio BT-100 a jako první si ho budou moci pořídit američtí uživatelé. Brýle využívají mikro projekční technologie, která vytváří stejný efekt, jako byste se dívali na 80″ obrazovku. Moverio BT-100 je též vybaveno ovladačem s dotykovou plochou, který slouží  pro pohyb v uživatelském prostředí a vykonávání ostatních operací. Hardwarová výbava brýlí zahrnuje 1 GB interní paměti s možností rozšíření za pomoci slotu na microSD karty (až 32 GB), podporou Adobe Flash,  Wi-Fi (802.11 b/g/n), technologií Dolby Surround a akumulátorem, který má zajistit až šestihodinovou výdrž. Jako operační systém posloužil Android od Googlu v poněkud zastaralé verzi 2.2 Froyo.

Skla brýlí jsou průhledná, takže při sledování videa či prohlížení webu máte stále přehled o aktuálním dění ve vašem okolí. Pokud vás zajímá cena tohoto zajímavého zařízení, tak ta se pohybuje okolo 700 USD (zhruba 12964,- Kč) a zakoupit ho lze na Amazonu či přímo na webu samotného výrobce. Dle mého názoru se bezpochyby jedná o velice zajímavý kus hardwaru, nicméně od koupě by mě odradila poněkud robustní konstrukce a nízké rozlišení promítaného obrazu (960 x 650 px). Daleko více se v naší redakci těšíme na brýle od Googlu, které by měli přinést vyšší míru využitelnosti a doufáme i ergonomičtější design. 

Zdroj: Slashgear

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. Jan Stočes (neregistrovaný)

    Když jsem si všiml titulku, rozlil se mi na tváři úsměv … vzpomněl jsem si na „splašený hřebík“ … kdo zná jistě si také vzpomene ;)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *