Domů » Bleskovky » Elon Musk: Autonomní vozidla dorazí dříve, než si myslíme

Elon Musk: Autonomní vozidla dorazí dříve, než si myslíme

Automobilový průmysl zažívá v posledních letech nebývale progresivní vývoj. Hlavními aktéry se stávají moderní technologie pro komunikaci s okolím a armády asistenčních systémů pro zvýšení bezpečnosti. Stále častěji se v příplatkových cenících objevují radarové tempomaty, parkovací kamery a další vyspělé funkce, které ještě před několika lety patřily do vědecko-fantastické literatury. Pokud všechny dostupné prvky zkombinujeme s pokročilým softwarem, neexistuje příliš překážek, které by automobilům bránily v autonomní jízdě.

 
Tesla minulý týden představila své první SUV s názvem Model X

Jako první se této myšlenky ujal Google následovaný dalšími výrobci. O pochodeň pokroku se nyní dělí s Teslou, která na několika vozech z vlastní produkce testuje autonomní jízdu po amerických dálnicích. Zakladatel společnosti Elon Musk v jednom ze svých rozhovorů uvedl, že éra robotických vozítek přijde daleko dřív než se všichni domnívají.

Podle jeho slov se bavíme o horizontu dvou až tří následujících let. Rozhodně však nemůžeme počítat s plnohodnotným začleněním do dopravy. Nejprve bude nutné přehodnotit dosavadní regulace a určit nové legislativní normy, které nejsou na podobné dopravní prostředky připraveny.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. EddieZ (neregistrovaný)

    Co vim, tak mezi prvnima bylo Volvo. To se o autonomni dopravu zajimalo jeste kdyz byla Tesla v plenkach.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).