TOPlist

Elon Musk se vyřádil a půjde o dům dál. Jako ředitel Twitteru skončí ještě letos

twitter elon musk problems midjourney
  • Elon Musk nastínil, kdy zhruba plánuje v Twitteru skončit na pozici výkonného ředitele
  • Sám prohlásil, že ke konci roku by za sebe rád našel náhradu

Před čtyřmi měsíci Elon Musk odkoupil za 44 miliard dolarů společnost Twitter, která provozuje stejnojmennou sociální síť. Okamžitě se chopil kormidla, na síti se přejmenoval na „Chief Twit“ a sám se pasoval do role generálního ředitele. To co následovalo jistě každý ví.

Pozici CEO však plánuje ke konci letošního roku přenechat někomu jinému. Sám to řekl v rámci svého vystoupení na World Government Summit v Dubaji. „Myslím si, že ke konci tohoto roku bude vhodný čas na to, abychom našli někoho jiného, kdo by společnost vedl,“ ocitovala Muska agentura Bloomberg.elon musk flickrNepřehlédněte

Elon Musk otevírá Pandořinu skříňku. Začíná navracet dříve zablokované účty

Důvodů k odstoupení má excentrický miliardář vícero. Kromě vedení Twitteru např. zastává místo výkonného ředitele také ve vesmírné firmě SpaceX a v automobilce Tesla. Dle svých slov pracuje 7 dní v týdnu a spí maximálně 6 hodin. Jeho způsob vedení sociální sítě také budí velké kontroverze a o svém konci rovněž nechal rozhodnout uživatele Twitteru v anketě. Její výsledky pro něj nevyšly příznivě.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku