Domů » Bleskovky » Elon Musk plánuje 3 starty raket na Mars denně. Do roku 2050 odletí milion lidí

Elon Musk plánuje 3 starty raket na Mars denně. Do roku 2050 odletí milion lidí

Kromě elektrických automobilů se Elonu Muskovi daří také v oblasti kosmonautiky. Modul Crew Dragon společnosti SpaceX v pondělí splnil povinné testy, které mají zaručit bezpečnost posádky při neočekávaném ukončení mise. To je podle všeho však teprve začátek.

crew dragon

Samotný Musk se na Twitteru před pár dny rozpovídal v reakcích na dotazy ostatních uživatelů. Cílem podnikatele je uskutečnit ročně 1 000 startů jeho největší rakety Starship. To znamená 3 starty denně, přičemž každý start vynese k orbitu přes 100 tun nákladu spolu se 100 cestujícími.

Battlestar Galactica

Dle Muskových odhadů je potřeba na oběžnou dráhu vynést megatuny nákladu, aby se život mohl rozvíjet i na další planetě, primárně na Marsu. Tuto podmínku by tedy Musk splnil každým 10. startem své rakety. Plán výroby prozatím čítá výrobu 100 lodí Starship ročně, mety 1 000 lodí chce SpaceX dosáhnout v horizontu 10 let.

starship

Musk zároveň na Marsu slibuje mnoho pracovních míst, jež mají pomoci lidem splatit případné půjčky, které by si museli na cestu vzít. Výběr cestujících nemá být postaven na loterii, možnost opustit Zemi má mít každý. SpaceX chce využívat benefitů příznivé konstelace Země a Marsu, která nastává každých 26 měsíců. Všech 1 000 lodí by pak mělo byt seřazeno na oběžné dráze Země, odkud by pak s využitím Hohmannovy elipsy během 30 dní společně směřovaly k rudé planetě.

Tato verze se však liší od plánu vysílat 1 000 lodí ročně, jak tedy bude cestování opravdu vypadat, uvidíme nejspíše již za několik let.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Balco František
Anonym
Balco František

Ať tam odletí všichni milovníci technického pokroku a moderny, tam určitě nenarazí na nějakou bláznivou Grétu. Ale co to bude za život, když tam není co ničit? Ani žít jen z podstaty?

Martin123
Uživatel
Martin123

Určitě 😂 na Mars se nikdo nedostane a když tak bude do 5min po něm.

shepii
Uživatel
shepii

Proč?

Libb
Uživatel
Libb

Jasně, tady se řeší pomalu každý miligram CO2 a on bude vypouštět 3 rakety denně. Ten člověk není normální.

Peťa
Anonym
Peťa

A ty jsi normální? Přečetl sis jeden článek, kolik start vyprodukuje CO2 a máš jasný závěr.. Nejlépe zakázat! Tak prodej osobák a kup si kolo! Rozjeď kampaň, kde nařkneš každého člověka, který jezdí autem, že není normální. Běž říct Zemanovi, který podporuje spalování tuhých fosilních paliv, že není normální. Tady se někdo snaží o technologický pokrok lidstva, zlevní se tím vědecký výzkum, poznání a přijdou nové technologie, které nám můžou zkvalitnit a zjednodušit život.. Tak se zkus někdy podívat kousek dál do budoucna, než k zítřejší večeři :)

Peťa
Anonym
Peťa

Jo a už si četl o sopečných erupcích? Chtělo by to nějaký dekl (poklop), že?

Franta Kedlubna
Anonym
Franta Kedlubna

Každý něco plánujeme, a dokonce vícekrát denně než tento jeden člověk.
Tak asi tak…

tom4
Anonym
tom4

jedno směrná letenka na smrt, prostě taková hi-tech eutanazie… Battlestar Galactica aneb Elonova smrtibudka :D

Superloco
Anonym
Superloco

Máme nádhernou planetu s atmosférou, vodou, ideální teplotou, ale milion lidí poletí na pustou planetu, kde není nic, jen písek. To nevymyslíš … :-)

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7

Nikdo vám nedá, co já vám slíbím. :-P Kdo si na tohle za 30 let vzpomene, aby kmetovi připomněl jeho omyl?? A kdyby se to nedejbože povedlo, tak nám těmi starty a stavbou lodí Zemi zničí definitivně. :-(((((