TOPlist

Elon Musk kritizuje WhatsApp. Z Twitteru dělá jeho kopii, avšak za peníze

twitter 01
  • Twitter zavádí šifrované chatování mezi uživateli
  • Má to však několik háčků, funguje například pouze předplatitelům

Sociální síť Twitter oznámila vcelku zajímavou novinku. Soukromé zprávy mezi uživateli vylepší o koncové šifrování. Tato novinka se však dotkne pouze uživatelů s předplatným Twitter Blue. Není náhodou, že novinka přichází krátce po tom, co Elon Musk zkritizoval společnost Meta a jejich službu WhatsApp, která podle něj není bezpečná a uživatelé by ji neměli používat.

Chatovací funkce je na Twitteru dostupná již od roku 2013. Z pochopitelných důvodů je však málo využívána – uživatelé mají tendenci chatování provádět spíše na specializovaných platformách, jako je Facebook Messenger, WhatsApp nebo Telegram. Jiným důvodem však může být chybějící zabezpečení.žena držící telefon s logem aplikace whatsappNepřehlédněte

WhatsApp není bezpečný, varuje Elon Musk. Prý tajně využívá mikrofon

To nyní Twitter pod vedením Muska napravuje. Soukromé zprávy dostávají koncové šifrování (end-to-end, E2E). Má to však několik háčků, přičemž tím největším je omezení výhradně pro předplatitele Twitter Blue. Šifrované zprávy tak mohou využívat pouze předplatitelé mezi sebou, navíc pouze v komunikaci jeden na jednoho, nikoli ve skupinových chatech.

Elon Musk již v minulosti přiznal, že šifrovaná komunikace mezi uživateli je jedním z jeho klíčových prvků pro vizi Twitter 2.0, tedy novou kapitolu v historii této sociální sítě.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku