Elon Musk kritizuje WhatsApp. Z Twitteru dělá jeho kopii, avšak za peníze

twitter 01
  • Twitter zavádí šifrované chatování mezi uživateli
  • Má to však několik háčků, funguje například pouze předplatitelům

Sociální síť Twitter oznámila vcelku zajímavou novinku. Soukromé zprávy mezi uživateli vylepší o koncové šifrování. Tato novinka se však dotkne pouze uživatelů s předplatným Twitter Blue. Není náhodou, že novinka přichází krátce po tom, co Elon Musk zkritizoval společnost Meta a jejich službu WhatsApp, která podle něj není bezpečná a uživatelé by ji neměli používat.

Chatovací funkce je na Twitteru dostupná již od roku 2013. Z pochopitelných důvodů je však málo využívána – uživatelé mají tendenci chatování provádět spíše na specializovaných platformách, jako je Facebook Messenger, WhatsApp nebo Telegram. Jiným důvodem však může být chybějící zabezpečení.whatsapp unsplashNepřehlédněte

WhatsApp není bezpečný, varuje Elon Musk. Prý tajně využívá mikrofon

To nyní Twitter pod vedením Muska napravuje. Soukromé zprávy dostávají koncové šifrování (end-to-end, E2E). Má to však několik háčků, přičemž tím největším je omezení výhradně pro předplatitele Twitter Blue. Šifrované zprávy tak mohou využívat pouze předplatitelé mezi sebou, navíc pouze v komunikaci jeden na jednoho, nikoli ve skupinových chatech.

Elon Musk již v minulosti přiznal, že šifrovaná komunikace mezi uživateli je jedním z jeho klíčových prvků pro vizi Twitter 2.0, tedy novou kapitolu v historii této sociální sítě.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku