Domů » Bleskovky » Elektromobil VW Buzz: nástupce legendárního mikrobusu T1 s dojezdem 600 km

Elektromobil VW Buzz: nástupce legendárního mikrobusu T1 s dojezdem 600 km

Veletrh CES nám v letošním roce ukázal, že již nenáleží pouze výrobcům spotřební a výpočetní elektroniky. Stále častěji se zde o slovo hlásí automobilky, které zde ukazují svá technologická cvičení. Kromě vycházejících hvězd v podobě Faraday Future či Tesly se akce zúčastnila automobilka VW, která si pro návštěvníky připravila jedno nečekané překvapení.

id_buzz_concept_6736-rs-02

Tradiční výrobce automobilů si Las Vegas vybral pro premiéru konceptu I.D. Buzz, coby moderního nástupce legendárního modelu T1, který proslul svou oblibou u vyznavačů hnutí Hippies. Právě z toho důvodů je na karoserii patrný odkaz v podobě podsvíceného loga, dvoubarevné lakování karoserie a zadní sloupek s trojicí ventilačních otvorů.

id-buzz-concept-6756-rs-08-1

Interiér je navržen pro transport až osmi cestujících, přičemž nelze opomenout ani snahu designérů o navození velmi klidné atmosféry. Čisté linie narušují pouze prvky ambientního osvětlení a odjímatelný tablet mezi předními sedadly.

Aby byly splněny všechny parametry moderního pojetí automobilu, nesmí chybět armáda senzorů využívajících laser, ultrazvuk a soustavu několika kamer. Snímaná data putují do palubního systému s implementovanou funkcí I.D. Pilot. V tomto případě se jedná o plně autonomní systém, po jehož aktivace dojde k zasunutí volantu a kompletnímu převzetí řízení.

Co se týče pohonného ústrojí, I.D. Buzz pohání dvojice elektromotorů se souhrnným výkonem 374 koní. Jelikož jsou poháněny obě nápravy, lze počítat s působivou dynamikou, kterou podtrhuje zrychlení z nuly na sto za 5 sekund, nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 160 km/h.

Autodesk VRED Professional 2017 SP1

Akumulátory s kapacitou 111 kWh jsou tradičně uloženy v podlaze a podle oficiálních materiálů mají vystačit na 600 km, respektive 434 km dle metrik EPA. Volkswagen I.D. Buzz se v nabídce dealerů objeví nejpozději v roce 2022, verze s plně autonomním systémem o tři roky později.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
matonka007
Uživatel
matonka007
Offline

Beru!

mape
Anonym
mape
Offline

Bral bych taky. V roce 2026. Ještě se dožít …