E-Ten G500/G500+, M500, M600/M600+: Aktivace USB Host

USB HostVlastníte-li E-Tena G500(+), M500 nebo M600(+) a zároveň také originální synchronizační kolébku, pak těmto modelům můžete neoficiální cestou přidat podporu režimu USB. Díky tomu můžete k vašemu přístroji připojit například USB myšku, USB HDD, Flash paměť a další příslušenství. V tomto návodu vám ukážeme, jak na to.

Aktivace USB Host
Postup je velmi jednoduchý, nejprve si z naší Download sekce stáhněte potřebné soubory. Stažený zip soubor rozbalte a do vašeho E-Tena překopírujte soubory M600_G500_USB_Host_Installer.cab a usbmsc.PPC2003_ARMV4.cab (nakopírujte je přímo do Storage, nikoliv na paměťovou kartu).

Oba dva soubory postupně nainstalujte. Nyní proveďte softwarový reset.

- - -

Nyní do vašeho zařízení překopírujte další soubor; cert.cab (opět přímo do Storage) a nainstalujte jej.

Zkontrolujte, zda se ve složce /Windows nacházejí následující soubory ohci.dll a usbd.dll. Pokud ne, naleznete je v archivu dlls.zip. Pro manuální nahrání souborů do /Windows doporučuji použít jiný správce souborů (např. Total Commander pro PPC), jelikož standardní File Manager nedokáže skryté soubory zobrazit.

- - -

Opět provedeme softwarový reset a vašeho E-Tena posadíme jej do synchronizační kolébky. Aby USB Host fungoval, je potřeba, aby byla kolébka napájena přímo ze sítě, nikoliv pouze přes synchronizační kabel. Teď už jen stačí do USB portu v kolébce zasunout například USB Disk a můžete pracovat Wink.

01 02
Tip: Klikněte na fotografii pro zobrazení její plné velikosti

Podpora kurzoru myši
Velmi zajímavě působí ovládání E-Tena pomocí USB myši. Pokud tuto funkci chcete vyzkoušet, je třeba do operačního systému doinstalovat ještě podporu myši (kurzoru). Ve staženém zipu naleznete soubor mouse.cab, který rovněž nainstalujte.

Nyní je potřeba provést několik úprav v registrech. Na adrese HKEY_LOCAL_MACHINE\\Drivers\\USB\\LoadClients\\Default\\Default\\3\\Generic_Sample_Hid_Class_Driver upravte (případně přidejte) následující hodnoty:
\“DLL\“=“HID.DLL\“
\“Prefix\“=“HID\“
\“Index\“=dword:4

Proveďte softreset. Nyní dojde při připojení USB myšky do synchronizační kolébky k aktivaci kurzoru, kterým můžete pohodlně ovládat operační systém.

Na tomto videu uvidíte ukázku ovládání systému za pomocí USB myšky. V reálu je posun kurzoru zcela plynulý, ve videu dochází k trhání proto, že nahrávací program dokázal zachytit video maximálně se 4FPS/sekundu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. Jiří Hrma (neregistrovaný)

    Tak to bohužel netuším, ale myslím, že se jedná o knihovny na míru šité pro E-TEN.

  2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

    na M700 to nepůjde, ani X500 a X500+

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *