Domů » Bleskovky » DxOMark začíná testovat selfie kamerky. Který telefon vévodí žebříčku?

DxOMark začíná testovat selfie kamerky. Který telefon vévodí žebříčku?

Server DxOMark se nejprve specializoval na testování kvalit fotoaparátů a objektivů, poté k nim přidal rozsáhlé testy těch nejlepších fotomobilů. Redakce DxOMark se dosud věnovala pouze hlavním fotoaparátům, takže sebelepší selfie kamerka do výsledků nijak nepromlouvala. Až doteď.

Na DxOMark vznikla zbrusu nová sekce, která je věnována právě předním kamerám. Jedná se o separátní testy, které poběží zcela nezávisle na testech hlavních fotoaparátů. Stejně jako v minulosti, je i v této sekci stanovováno celkové skóre, které vzniká na základě dílčího ohodnocení v následujících kategoriích:

 • Expozice a kontrast
 • Barvy
 • Zaostření
 • Textura
 • Výskyt šumu
 • Viditelné artefakty
 • Blesk

Hodnocení je pak ještě rozděleno na výkon v oblasti fotografie a videa.

Vládne Pixel 3 a Galaxy Note 9

V první vlně na DxOMark otestovali hned 12 smartphonů, vesměs vlajkových lodí z posledních dvou let. Aktuální žebříček má dva vítěze – Google Pixel 3 (recenze) a Samsung Galaxy Note 9 (recenze), oba s celkovým skóre 92 bodů. Nejlepší fotomobily současnosti od Huawei svými selfie kamerkami nezaujaly – Mate 20 Pro obsadil s 75 body sedmé místo, P20 Pro je se 72 body na deváté příčce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. DxOMark ať otestuje cokoliv, výsledek k ničemu a nesměrodatný.

  • protože jedinej směroplatnej seš tu ty, paciente :D

  • htcjirka je takovej starej neskodnej strejda, ktery nicemu nerozumi, ale je s nim sranda. Travi tady kazdy den jiz vice nez 10 let a jeho znalosti jsou omezeny pouze na reklamni letaky. Smutny pribeh stareho pana…

  • Beam: Stejný popis sedí i na uniho.

  • No, naprosto souhlasím s htcjirka. Jejich výsledky jsou zcela mimo realitu.

 2. Ajaj, Mate 20 Pro není na špici, to se těším, co nám k tomu expert xzeit řekne. Že je selfie kamera k ničemu? Nebo že je Mate 20 brak? Nebo že DxO je nesmysl (což je)? Nebo to budou tradičně jen urážky?

 3. já nevím ale selfku jsem použil tak všehovšudy pětkrát…

  • To není o selfie, ale o obecném nesmyslu ala DxOMark jako takovém a zcestným a prokazáným podplaceným výsledkům jejich testů.

 4. Přeesně , DoXo, at´ testuje třeba kočky v mikrovlnce, já jim taky nevěřím.
  Jinak, selfie kameru nepoužívám, rád bych, třeba k video hovoru, jenže pokrytí signálem opú, nebo rychlost netu, wifi, potom kvalitní foun na jedné i druhé straně, jinak je to nekoukatelné. Tkže selfie kamera je u mě na nic, výsledek Do Xo pro mě, opět na nic, děkuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).