Domů » Bleskovky » DxOMark začíná testovat selfie kamerky. Který telefon vévodí žebříčku?

DxOMark začíná testovat selfie kamerky. Který telefon vévodí žebříčku?

Server DxOMark se nejprve specializoval na testování kvalit fotoaparátů a objektivů, poté k nim přidal rozsáhlé testy těch nejlepších fotomobilů. Redakce DxOMark se dosud věnovala pouze hlavním fotoaparátům, takže sebelepší selfie kamerka do výsledků nijak nepromlouvala. Až doteď.

Na DxOMark vznikla zbrusu nová sekce, která je věnována právě předním kamerám. Jedná se o separátní testy, které poběží zcela nezávisle na testech hlavních fotoaparátů. Stejně jako v minulosti, je i v této sekci stanovováno celkové skóre, které vzniká na základě dílčího ohodnocení v následujících kategoriích:


  • Expozice a kontrast
  • Barvy
  • Zaostření
  • Textura
  • Výskyt šumu
  • Viditelné artefakty
  • Blesk

Hodnocení je pak ještě rozděleno na výkon v oblasti fotografie a videa.

Vládne Pixel 3 a Galaxy Note 9

V první vlně na DxOMark otestovali hned 12 smartphonů, vesměs vlajkových lodí z posledních dvou let. Aktuální žebříček má dva vítěze – Google Pixel 3 (recenze) a Samsung Galaxy Note 9 (recenze), oba s celkovým skóre 92 bodů. Nejlepší fotomobily současnosti od Huawei svými selfie kamerkami nezaujaly – Mate 20 Pro obsadil s 75 body sedmé místo, P20 Pro je se 72 body na deváté příčce.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
htcjirka
Uživatel
htcjirka

DxOMark ať otestuje cokoliv, výsledek k ničemu a nesměrodatný.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

protože jedinej směroplatnej seš tu ty, paciente :D

Beam
Anonym
Beam

htcjirka je takovej starej neskodnej strejda, ktery nicemu nerozumi, ale je s nim sranda. Travi tady kazdy den jiz vice nez 10 let a jeho znalosti jsou omezeny pouze na reklamni letaky. Smutny pribeh stareho pana…

radim
Anonym
radim

Beam: Stejný popis sedí i na uniho.

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

No, naprosto souhlasím s htcjirka. Jejich výsledky jsou zcela mimo realitu.

Menty
Uživatel
Menty

Ajaj, Mate 20 Pro není na špici, to se těším, co nám k tomu expert xzeit řekne. Že je selfie kamera k ničemu? Nebo že je Mate 20 brak? Nebo že DxO je nesmysl (což je)? Nebo to budou tradičně jen urážky?

jankol
Anonym
jankol

já nevím ale selfku jsem použil tak všehovšudy pětkrát…

htcjirka
Uživatel
htcjirka

To není o selfie, ale o obecném nesmyslu ala DxOMark jako takovém a zcestným a prokazáným podplaceným výsledkům jejich testů.