Samsung Galaxy Note 9: nekompromisní výbava v elegantním kabátku

Stejně jako každý rok přichází Samsung na sklonku léta s novým zástupcem své nejvyšší řady. Galaxy Note 9tak nabízí přesně to, co byste od něj čekali. Konstrukce vyhotovena ze skla a kovuvypadá v podstatě stejně jako u Notu 8, jen čtečka otisků prstů na zádech se přemístila na daleko pohodlnější místo, na které snadněji dosáhnete. Spolehnout se můžete opět na voděodolnost IP68, přičemž odolný je telefon i samotný stylus S Pen, jenž je již roky hlavním prodejním tahákem této řady.

Ten má v sobě letos nově také Bluetooth, díky čemuž jej můžete použít jako dálkový ovladač. Lze tedy takto využít tlačítko na S Penu jako dálkovou spoušť fotoaparátunebo s ním můžete přepínat slidy při prezentaci. Bluetooth samozřejmě vyžaduje také energii, a tak bude nutné S Pen občas dobít, ale žádný strach. Stačí jednoduše stylus zasunout zpět do telefonu a hotovo. Za 40 sekund získáte 30 minut používání, avšak používat můžete stylus i po vybití.Jen nebudete moct využívat pochopitelně funkce spjaté s Bluetooth. Možná právě i proto má Galaxy Note 9 větší4000mAh baterii, kterou lze dobíjet i bezdrátově.

Každému oku poté zalahodí obří6,4” sAMOLED displej s Quad HD+ rozlišením, jenž má již tradičně jemně zaoblené boky. Pod ním najdeme poté výkonný procesor Exynos 9810, což je stejný procesor jako v Galaxy S9+. Na výběr budou následně dvě paměťové verze. Základní má 6 GB RAM a 128GB úložištěa druhá má 8 GB RAM a neuvěřitelných 512GB úložiště. Pokud tedy vložíte do této dražší verze ještě navíc 512GB microSD kartu dostanete 1TB telefon. V rámci zvuku určitě každého potěší stále přítomný 3,5mm jack pro sluchátkaastereo reproduktory.

Stejně jako většinu hardwaru si i duální fotoaparátvypůjčuje Note z předchozího Galaxy S9+. Oba senzory mají 12 Mpx, přičemž ten hlavní má proměnlivou clonu f/2.4 až f/1.5a sekundární teleobjektiv slouží pro dvojnásobný optický zoom. Oba foťák jsou přitom opticky stabilizované. Přední kamerka s auto-focusem má 8 Mpx a světelnost f/1.7. Když už jsme opět na přední straně a u kamer tak zmíním vylepšené odemykání duhovkou, které lze nyní zkombinovat pro ještě s rozpoznáním obličeje pro ještě lepší zabezpečení.

Na závěr si povíme krátce něco o novém DeXu, s jehož pomocí můžete svůj telefon připojit k velkému displejia začít jej využívat jako počítač. Prostředí Androidu 8.1 s vlastní nadstavbouse změní a budete v měn moci využívat aplikace v oknechstejně jako třeba ve Windows. Tenkrát si ale už nemusíte dokupovávat nákladný dock, pomocí kterého připojíte telefon k displeji. Poslouží vám nyní prostě jen klasický malý adaptér z HDMI na USB-C.

Společně s Notem byla oznámena také speciální podložka pro bezdrátové nabíjení, jež pojme hned dvě zařízení najednou. Primárně je určena samozřejmě pro nabíjení Notu 9 a chytrých hodinek od Samsungu najednou, avšak obě nabíjecí cívku splňují standard Qi. To znamená, že můžete bez problému dobíjet i dva telefony zároveň a nemusejí být ani značky Samsung. Jedna cívka je přitom umístěna ve stojánku a druhá naplocho. Celá podložka je napájena skrz USB-C a jsou v ní zabudovány i větráčky, které udrží vaše zařízení v optimální teplotě za všech okolností.

Samsung Galaxy Note 9 je našem trhu k dispozici již nyní v černé a modré barevné variantě, přičemž cena základního modelu se oproti loňské generaci dokonce snížila. Dáte za něj 25 999 Kč, a navíc dostanete letos větší 128GB úložiště. Později by měla následně dorazit rovněž512GB verze, která bude stát už pořádný balík – 32 499 Kč. Pokud byste si chtěli pořídit i nabíjecí podložkuWireless Charger Duo, připravte si ještě dalších2 199 Kč.

Autor článku
PR článek
Takto označený obsah má charakter reklamního sdělení, jehož zadavatelem je subjekt třetí strany. Máte-li zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu [email protected]

Kapitoly článku