DualCor cPC: Pocket PC Phone Edition a Tablet PC dohromady! (oživeno)

Výrobci se snaží přicházet neustále s novými nápady, a tak se často setkáváme se spojením neobvyklých zařízení do jednoho celku. DualCor cPC je toho názorným příkladem: vždyť spojení Pocket PC Phone Edition (tedy s telefonní částí) a Tablet PC běžící pod Windows XP Tablet PC Edition je opravdu velmi zajímavý počin!

Tento hybrid s rozměry 16,5 x 8,4 x 3,1 cm patří z pohledu PPC mezi skutečné obry, ovšem když na něj pohlédneme coby na Tablet PC, jedná se o rozměry přímo vynikající. Ovládací část zastupuje displej s úhlopříčkou 5 palců, což vybízí k otázce o jeho rozlišení. Když uvážíme, že dnešní VGA displeje mají běžně úhlopříčku 3,6″, tipoval bych rozlišení spíše na 800×600 pixelů. Jak by se s takovým rozlišením ale vyrovnaly Windows Mobile?

Po hardwarové stránce bude cPC vybaven dostatečně. Tablet PC poběží na procesoru VIA C7-M 1,5GHz doplněným 1GB paměti DDR2. Použitý procesor sice nenabídne nijak oslnivý výkon, ale na druhou stranu musím vyzdvihnout maximální spotřebu 7,5 wattu. Pocket PC systém je jak jinak než Windows Mobile 5, poháněný Intel PXA procesorem, 128 MB RAM a také s obrovským úložištěm ve formě 1GB ROM Paměti. Oba systémy navíc sdílejí 40GB pevný disk, takže o místo jistě nebude nouze. Dá se rovněž předpokládat přítomnost bluetooth a Wi-fi, podrobnější specifikace však zatím není známa.

Jistě se ptáte, k čemu může být takové zařízení dobré. Nuže, pokud potřebujete pracovat téměř bez omezení, spustíte cPC v módu Tablet PC a po dobu 3 až 4 hodin tak můžete využívat všechny programy klasických Windows. Ovšem preferujete-li delší výdrž či možnost využít integrovanou telefonní část, přepnete na PPC, které vydrží běžet až 12 hodin.

Že cPC není pro každého je jasné, a cena předběžně stanovená na 1500$ (asi 36 500 Kč) to jen potvrzuje. Své nasazení tak nalezne u často cestujících lidí požadujících vysokou mobilitu a zároveň se nechtějí vzdát programů běžících pod Windows XP. Nápad je to vskutku velmi originální, ale osobně jsem zvědav na praktickou použitelnost. Avšak obávám se, že v Česku se s DualCor cPC nesetkáme.

18.12.2005 – aktualizováno: přidali jsme fotografii reálného přístroje, která byla převzata ze stránek výrobce, jelikož jiná zatím neexistuje. Bohužel musím konstatovat, že DualCor není zrovna žádný krasavec:( Rovněž se objevily nové informace o jeho uvedení – to by mělo proběhnout na lednové výstavě CES 2006. Pak snad bude zámo více podrobností včetně lepších fotografií.

cpc

Stránka výrobce DualCor Technologies

Zdroj: msmobiles

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku