Druhý displej ve fotomodulu? Oppo experimentuje se třemi koncepty

oppo smartphone rear display 2

Čínský gigant Oppo se na našem trhu začal etablovat poměrně nedávno, nicméně celosvětově se jedná o jednoho z největších výrobců smartphonů a významnou technologickou společnost. Naposledy o sobě dalo Oppo vědět ohebným smartphonem Find N, který bude přímo konkurovat Samsungu Galaxy Z Fold 3.

oppo smartphone rear display
Tři typy druhého displeje umístěného ve fotomodulu (Zdroj: LetsGoDigital)

Nizozemský server LetsGoDigital nyní upozornil na nové patenty Oppo, které se týkají druhého displeje umístěného na zadní straně smartphonu. Ten není žádnou novinkou a naposledy se objevil například na vlajkové lodi Xiaomi Mi 11 Ultra, nicméně Oppo si patentovalo jiné rozměry a umístění displeje. Konkrétně se jedná o dva menší displeje v kruhovém modulu fotoaparátu (jednou je displej kulatý, podruhé obdélníkový) a větší displej pod fotoaparáty, který je taktéž součástí fotomodulu. Z patentu není jasné, zda jsou displeje dotykové, či nikoli.

Druhého displeje ve fotomodulu se pravděpodobně nedočkáme

Využití druhého displeje na zádech je poměrně diskutabilní, nicméně pokud by se Oppo rozhodlo vyrobit ohebné véčko, jistě by mu menší displej ve fotomodulu přišel vhod. Ve smartphonu klasické konstrukce se jej nejspíše nedočkáme. Mnohem pravděpodobnější je pragmatická stránka patentu, který má pouze zabránit konkurenci v implementaci podobného řešení.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku